Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: sodi par ātruma pārsniegšanu

Redakcija

Autors • 08.04.2014.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, šoferiem par ātruma pārsniegšanu būtu jāpalielina sodi? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Raimonds no Bērzaunes pagasta: – Droši vien, ka tos vajadzētu palielināt. Tāda jau ir cilvēka daba, ka bez sodiem nevar iztikt, un tas jādara to braucēju dēļ, kuri nespēj novērtēt konkrēto situāciju. Tikko izbraukāju Igauniju un pārliecinājos, ka nav tā, kā visi stāsta, ka tur šoferi ātrumu nepārsniedz. Arī Igaunijā daudzi brauc ātrāk, mēs jau bijām tie lēnākie, kurus citi apdzina. Ir jāizvērtē katra situācija, jo ir vietas, kur nevar braukt ar 90 km/h, un ir arī vietas, kur var braukt ar 120 un 130 km/h. Un tas nebūtu nekas, ja pa to pašu ceļu kāds nebrauktu ar 80 vai 90 km/h. No drošības viedokļa ļoti svarīgi ir iekļauties vienotā plūsmā.

Zina no Kusas: – Es gan nezinu, vai sodus vajadzētu palielināt vēl vairāk. Tie jau tagad ir diezgan bargi, un autovadītājiem tos ir grūti samaksāt. Tā vietā varbūt vajadzētu apelēt pie šoferu sirdsapziņas, lai tie atturētos no nevajadzīga riska un brauktu lēnāk, ievērotu satiksmes noteikumus.

Jānis no Cēsīm: – Sodus nevajadzētu palielināt, bet vairāk būtu jāveicina, lai autobraucēji iekļautos vienotā plūsmā. Iespējams, vajadzētu izvērtēt un pārskatīt ātrumu konkrētajos ceļa posmos, jo ne visur tas atbilst optimālajai braukšanai.

Elīna no Kalsnavas: – Es domāju, ka sodus nevajadzētu palielināt, jo tie jau tagad ir pietiekami lieli. Iespējams, vairāk būtu jāpiedomā pie ceļa zīmēm, ātruma ierobežojumiem, vai tie visos ceļa posmos atbilst reālajai situācijai.

Jānis no Kalsnavas: – Viennozīmīgi – sodus nevajag palielināt. Ir jāizvērtē un jāpārskata sodu sistēma. Piemēram, būtu jāņem vērā arī tas, kurā vietā un par cik ir pārsniegts atļautais ātrums – uz asfaltētās maģistrāles vai blīvi apdzīvotā vietā. Ļoti svarīgi būtu visiem braucējiem iekļauties vienotā plūsmā. Ja kāds uz lielā ceļa, teiksim, brauc ar 60 km/h, tas rada pat lielāku bīstamību, nekā tie, kuri brauc nedaudz ātrāk.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px