– Vai atceraties, kad vēl kādu reizi tik daudz sniega būtu uzsnidzis maija vidū? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Māris no Aronas pagasta: – Grūti atcerēties, ka tik daudz sniega būtu uzsnidzis gaiļpiešu un pieneņu laikā, bet maija sākumā gan tas ir piedzīvots. Sniegs 6-8 cm biezumā ir spēcīgs trieciens dabai. Gan jau kādam apsala arī siltumnīcās iestādītie tomāti.
Gunita no Sarkaņiem: – Sniegs maijā ir piedzīvots arī agrāk, tiesa, ne tik daudz, bet dabai jau neko nevaram padarīt. Turklāt sinoptiķi iepriekš brīdināja, un cilvēkiem bija jābūt gataviem. Es domāju, ka zemniekiem, lauksaimniekiem tā ir viela pārdomām, ko vajag audzēt, ievērojot klimatiskos apstākļus, bet ko ne. Sniegs mani nesatrauc, jo sniegs man patīk. Es pārdzīvoju, ka šogad nebija ziemas.
Juris no Druvienas: – Maija vidū sniegu neatceros, bet aprīļa beigās gan. Nekas anomāls jau tas nav. Kā teica sievastēvs, tie ir vēlie minerāli. Mūspusē šonakt tik auksts nebija. Ja nu salna uznāk vēl, tad šis tas var arī apsalt.
Raimonds no Bērzaunes: – Sniegam nav ne vainas, tikai tas varēja būt ziemā. Tagad jau zied tulpes un citas puķes, ogulāji, augļu koki. Tik daudz sniega kā šoreiz maijā nav bijis, taču tas mēdza uzsnigt arī šajā mēnesī. Atceros, kad vēl piedalījos sacensībās un Rīgā uz 1. maiju tika atklāta sezona, bija arī sniegs.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
13.05.2020.