– Kādas ir jūsu domas par situāciju Ukrainā – vai asinspirts ir beigusies un politiķiem izdosies nodrošināt miermīlīgu turpmāko notikumu attīstību? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Vasilijs: – Situācija Ukrainā mani satrauc, jo Rietumukrainā, Černovcos, dzīvo mana māte, brāļi. Es pats tur ilgi neesmu bijis, tāpēc grūti spriest, kāpēc viss tik traģiski izvērtās. Tagad viss būs atkarīgs no politiķiem, kas pārņēmuši varu. Manuprāt, noteikti tiks rasts kompromiss, lai nekas tāds vairs neatkārtotos. To vienkārši nedrīkst pieļaut. Ukraina ir tik liela valsts un tāds bardaks… Cerams, ka tai izdosies saglabāt arī teritoriālo vienotību, neraugoties uz atšķirīgiem viedokļiem Rietumukrainā un Austrumukrainā. Domāju, ka Krima netiks atdota Krievijai.
Madonietis Mārtiņš: – Tik ļoti, lai varētu prognozēt notikumu attīstību, neesmu iedziļinājies, bet domāju, ka visiem pieņemamu kompromisu vis tik ātri neizdosies atrast. Svarīgi ir nepieļaut jaunu asinsizliešanu.
Jānis no Kalsnavas: – Cerēsim, ka asinspirts Ukrainā būs beigusies. Domāju, ka tai izdosies saglabāt arī teritoriālo vienotību – uz to jau iet. Politiķiem, no vienas puses, ir jābūt diplomātiskiem, bet, no otras puses, izvēloties turpmāko valsts attīstības ceļu, jāiet tur, kur ekonomiski ir izdevīgāk. Katrā ziņā tas jādara, nepieļaujot jaunu asinspirti.
Rēzeknietis Ēriks: – Situācijā, kad valdība ir atkāpusies un prezidents Janukovičs ir atstādināts, tāda vardarbība vairs neatkārtosies. Cits jautājums, vai tagadējie spēki, kas pārņēmuši varu, savā starpā nesašķelsies. Manuprāt, Ukrainai būtu jāskatās ne tikai ES virzienā, bet arī jāsaglabā sadarbība ar Krieviju.
Juris no Gaiziņa: – Ukrainā viss vēl priekšā. Valdībai ir jāatrod kompromiss ar iedzīvotājiem un jāvienojas par valsts turpmāko attīstību – vai piekrist ES prasībām un gribai, vai tomēr svarīgāka ir draudzība ar Krieviju. Kamēr šajā jautājumā nenonāks pie kopsaucēja, asinsizliešana var turpināties. Uz diviem krēsliem jau nevar sēdēt – ir jāizdara izvēle.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA