Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: siltums mājokļos

Redakcija

Autors • 16.01.2013.

Burtu lielums

Vai šoziem dzīvojat pietiekamā siltumā vai varbūt tomēr, atkal iestājoties aukstam laikam, izjūtat arī kādas problēmas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Vilis no Lazdonas: – Ar siltumu šoziem ir tā, kā ir. Salīdzinājumā ar Madonu, tas izmaksā lētāk, jo atsevišķi maksājam par malku. Vai nu tai nav tādas siltuma atdeves, vai tiek taupīts, bet šogad dzīvoklī ir daudz vēsāk – tikai ap 14-15 grādiem. Droši vien savu ietekmi atstāj arī parādnieki, kuru netrūkst arī mūsu mājā.

Maija no Cesvaines novada: – Es tagad dzīvoju laukos. Malkas ir tik, cik vajag. Kādā siltumā gribam dzīvot, tādu arī nodrošinām. Māja mums ir ļoti silta. Malka nav jāpērk, pašiem ir savs mežs, bet, protams, savu darbu tas prasa.

Ilva un Raitis: – Mums mājās ir silti, dzīvojam 22 līdz 24 grādu siltumā. Malku iegādājāmies laikus. Pašiem kurināt tomēr ir izdevīgāk, kaut gan mums ir iespēja izmantot arī centralizēto siltumapgādes sistēmu, bet to darām tikai īpaši aukstā laikā, kad pašiem piekurināt lielo māju ir grūtāk.

Madonietis Jānis: – Dzīvoju siltumā, nav jau tā, kā Rīgā, kur dažviet ir tikai ap 13 grādiem un pat vēl mazāk. Tikai pašam malka jānopērk, jākurina, un tad nav nekādu problēmu. Arī malkas cena šajā sezonā nav īpaši mainījusies – pērn tā maksāja 15 latu par kubikmetru. Izskatās, ka arī malkas patēriņš šoziem nebūs lielāks. Lai nepalielinātos kurināmā daudzums un varētu dzīvot siltumā, no iekšpuses esmu siltinājis sienas – tā tagad jau ir dzīves nepieciešamība.

Madoniete Dace: – Mūsu daudzdzīvokļu mājā Rūpniecības ielā temperatūras maiņa ir diezgan krasa. Tā vienā nedēļā ir silti, bet citā – jau vēsi. Temperatūra svārstās no 16 līdz pat 21 grādam. Rēķini it kā ir mazāki, bet pie tā, ka vienā nedēļā ir jātuntuļojas, bet citā ir par karstu, grūti pierast. Būtu labāk, ja temperatūra dzīvoklī tomēr būtu vienmērīgāka.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px