– Vai sausais un aukstais pavasaris šogad ir ietekmējis stādīšanas paradumus? Kā ir ar kūlas dedzināšanu mūspusē? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Olga no Lazdonas: – Protams, laikapstākļi šopavasar tos ir ietekmējuši. Ļoti jau gaidījām siltu laiku. Tagad, kad tas ir sagaidīts, visu intensīvi stādām. Beidzot esam iestādījuši arī kartupeļus. Bet attiecībā uz kūlas dedzināšanu – beidzamajos gados tā ir mazinājusies, vismaz Lazdonas apkaimē to neesmu manījusi.
Madoniete Ilze: – Tik sauss un auksts pavasaris sen nav bijis, bet klimats jau pēdējās desmitgadēs ir stipri mainījies. Šopavasar es nekur neesmu redzējusi, ka mūspusē kāds dedzinātu pērno zāli. Tas varbūt tāpēc, ka tādā gadījumā nevar pretendēt uz ES maksājumiem.
Madonietis Andrejs: – Nekas jau nav nokavēts, vēl taču būs arī salnas. Jāsagaida nedēļas nogale, kad sola karstumu, un tad jau varēs visu sēt un stādīt. Agrāk jau uzskatīja, ka, piemēram, kartupeļi jāstāda, kad ābeles zied. Neatceros, ka tādu pavasari kā šis savā mūžā kādreiz būtu piedzīvojis.
Madoniete Ausma: – Es neteiktu, ka šopavasar tik ļoti viss būtu savādāks. Mūspusē jau viss tiek stādīts galvenokārt maija otrajā pusē. Tikai lietutiņš jāsagaida. Vēl ir laiks, un viss līdz rudenim izaugs un būs raža, ko novākt.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
16.05.2017.