Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: salnu postījumi

Redakcija

Autors • 13.05.2019.

Burtu lielums

Cik lieli postījumi salnu dēļ tika nodarīti jūsu dārzam, un kā nosargājat augus un puķes no aukstuma? – vaicājām sastaptajiem cilvēkiem.

Rasma no Liezēres: – Esmu ļoti piesardzīga šādās lietās, tādēļ jau laikus apsedzu visu, ko vien varēju apsegt, tādā veidā arī nosargāju. Vismaz pagaidām manā dārzā nekas nav nosalis. Man nemaz nekā tik daudz nav, lai īpaši satrauktos par iespējamo skādi. Ziņās solīja salnu uz trešdienas nakti; tā varbūt būs vēl negantāka. Kopumā skaists pavasaris šogad atnācis, tas nekas, ka pavēss.

Maruta no Cesvaines: – Dārziem tika nodarīti diezgan lieli postījumi, manā dārzā visvairāk cieta saldie ķirši. Neizmantoju nekādas īpašas metodes, puķes un dārzājus sedzu ar plēvi. Šogad neko daudz nebiju paspējusi iesēt un iestādīt, tāpēc arī skāde nav tik liela.

Spodra no Jaunkalsnavas: – Protams, ka salnas ietekmēja augus, turklāt visai nopietni. Daudz kas manā dārzā nosala, piemēram, kazbārdis. Daudzas puķes šogad savu krāšņumu vairs neparādīs. Man puķu ir tik daudz, ka nespēju visas apsegt, lai saglābtu. Sedzu augus ar agrotīklu, lieku virsū spaiņus, kartona kastes, puķpodus – visu, kas pie rokas.

Iveta no Sarkaņiem: – Saglābu tikai to, kas aug siltumnīcā, pārējais cieta. Tad jau manīs, kas būs izdzīvojis, tas būs. Apsala ķirši, plūmes zied vēl joprojām, tām varbūt tik liels posts netika nodarīts. Cietuši ir arī citi ogulāji.

Viedokļus uzklausīja
ZANE BIKOVSKA


14.05.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px