– Vai esat informēti par olu skandālu, kas izvērsies jau 15 Eiropas valstīs sakarā ar saindētu olu tirdzniecību, un kur jūs iegādājaties olas? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Vija no Madonas: – Jā, lasīju internetā, bet cerams, ka Latviju tas neskars. Es olas iegādājos „Maximā", „Rimi". Protams, skatos, kas ir olu ražotāji, tāpat derīguma termiņu. Varbūt pirktu lauku olas, bet tādu iespēju nav.
Rudīte no Kusas: – Kaut ko mazlietiņ esmu dzirdējusi, bet neesmu neko vairāk interesējusies, jo iegādājos mājās audzētu vistu olas no pazīstamiem cilvēkiem. Tas ir visdrošāk.
Anitra no Madonas: – Jā, esmu dzirdējusi. Arī redzētie skati televīzijā nav no patīkamākajiem. Par laimi, es pērku lauku olas. Varbūt maksā nedaudz vairāk nekā veikalā, bet arī kvalitātei ir liela nozīme. It sevišķi, ja ģimenē ir bērni, bet kvalitāte jau visiem ir svarīga.
Guntars no Mārcienas: – Jā, televīzijā rādīja. Kur mūsu ģimenē iegādājas olas? Kūtī! Mums ir kādas desmit vistiņas palikušas, pašu vajadzībām pietiek.
Viedokļus apkopoja
BAIBA MIGLONE
15.08.2017.