– Kāda ir jūsu prognoze – vai pēc vēlēšanām nākamā gada 6. oktobrī mainīsies Saeimas sastāvs? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Sauleskalna: – Saeimas sastāvs diez vai būtiski mainīsies. Ja sīkpartijas neapvienosies, nekas labs nebūs. Jaunas partijas tiek dibinātas, bet paši politiķi, manuprāt, īsti nesaprot, kāpēc tā dara. Domas it kā saskan, bet atrod nianses, lai cits ar citu kasītos. Bet nevienam par labu tas nenāk, vienīgi „Saskaņa" tik berzē rokas.
Madonietis Andris: – Nākamajā Saeimā ienāks maz jaunu spēku, ja nu vienīgi „Kustība Par!". Es tomēr ceru, ka dažas partijas, kā „Vienotība", Latvijas Reģionu apvienība, apvienosies. „Vienotība", tāpat „No sirds Latvijai " tiks ievēlētas.
Vilis no Lubānas: – Droši vien ievēlēsim tos pašus vēžus, tikai citā kulītē. Tie, kas partijas maina un dibina jaunas, dara to speciāli, lai paši sēdētu Saeimā. Mēs jau bieži vien neprotam domāt, bet balsojam, kā atzīst daļa, par tiem, kurus pazīstam. Kā savulaik balsoja par Gorbunovu, jo viņš patika un viņam bija skaista frizūra, bet daudzreiz tos, kas patiešām strādātu Latvijas valsts labā, nemaz neievēlam.
Madonietis Jurģis: – Kādu laiku neesmu bijis Latvijā, līdz ar to grūti prognozēt, vai visas Saeimā pārstāvētās partijas tiks ievēlētas no jauna. Turklāt pa gadu vēl daudz kas var mainīties.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
17.10.2017.