Ņemot vērā nepieciešamību iekļauties pasažieru pārvadājumu veikšanai paredzētajā valsts budžeta finansējumā, Autotransporta direkcija pieņēma lēmumu par 112 autobusu slēgšanu atsevišķos maršrutos. Madonas reģionu tas šoreiz gan neskar. – Vai jūs izmantojat sabiedrisko transportu un vai, jūsuprāt, vajag saglabāt arī nerentablos autobusu reisus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Olga: – Tagad es vairāk braucu ar personīgo automašīnu, bet bija laiks, kad bieži izmantoju arī sabiedrisko transportu. Katrā ziņā esmu par to, lai maksimāli tiktu saglabāti autobusu reisi. Arī, braucot ar mašīnu, var redzēt, ka autobusu pieturās uz soliņiem sēž cilvēki, tātad sabiedriskais transports viņiem ir svarīgs. Jau tagad daudzviet iedzīvotāji uz pilsētu no laukiem labi, ja var atbraukt reizi dienā.
Vēsma no Mētrienas: – Tur nav divu domu – sabiedriskais transports ir nepieciešams, autobusu reisi ir jāsaglabā. Arī es to izmantoju. Dzīvoju Mētrienā, un pašreiz mums ir ļoti laba satiksme, izņemot svētdienas, kad kursē tikai viens autobuss un rīta pusē nekur nevar aizbraukt. Arī uz kapusvētkiem, kas parasti notiek svētdienās, cilvēki ar sabiedrisko transportu nevar tikt.
Vadims no Gulbenes novada: – Autobusu reisi ir jāsaglabā. Par to šaubu nav. Protams, daudzi tagad brauc ar savu auto, bet tai pašā laikā izmanto arī sabiedrisko transportu. Tiesa, autobusos samērā bieži ir ļoti maz pasažieru, un tur jau ir tā problēma. Acīmredzot valdībai ir jāpiešķir lielāka dotācija pasažieru pārvadājumiem.
Marija no Ošupes pagasta: – Autobusu reisi nav jāsamazina. Jau tagad mēs laukos darbdienās tikai reizi varam kaut kur aizbraukt, un arī tad reizēm vēl jāgudro, kā nokļūt atpakaļ mājās, bet svētdienās autobusi tikpat kā nekursē. Man pašai tas nav aktuāli, jo ir mašīna, taču daudziem autobuss joprojām ir vienīgā iespēja kaut kur aizbraukt.
Elga no Aizkujas: – Ko tur vēl var samazināt, ja jau tagad uz daudzām vietām autobusi kursē reti. Piemēram, tagad uz Virāni man jāgaida līdz četriem pēcpusdienā, kaut gan Madonā iebraucu jau no rīta. Pasažieru skaits ir ļoti dažāds. Mācību gada laikā brauc diezgan daudz skolēnu, bet vasarā pasažieru ir mazāk. Vienā dienā no Virānes brauca tikai trīs cilvēki, bet šodien to bija vairāk.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA