– Kādas ir jūsu domas par sabiedriskā transporta Rīgā maksas būtisku palielināšanu ar 1. februāri, un vai tas jūs skar? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Agnese: – Es zinu, ka, ja vajadzēs braukt uz Rīgu, par braukšanu sabiedriskajā transportā būs jāmaksā vairāk. Reizēm uz galvaspilsētu sanāk aizbraukt ar mašīnu. Tagad gandrīz pie tā būs jāpiedomā, jo izskatās, ka brauciens ar auto izmaksās lētāk. Manuprāt, „Rīgas satiksme" varēja atstāt to pašu cenu, nekas nebija jāpalielina.
Laima no Kusas: – Ar sabiedrisko transportu man tikpat kā nesanāk braukt, jo uz Rīgu parasti dodos ar savu mašīnu. Droši vien bija jāmeklē cits, iedzīvotājiem pieņemamāks risinājums. Īsti pareizi tas nav, ka maksa tik ļoti tiek palielināta.
Madonietis Nikolajs: – Uz Rīgu es braucu ļoti reti. Pirmdien dzirdēju Nila Ušakova skaidrojumu, ka ar valdību nevarot panākt vienošanos par sabiedriskā transporta daļēju dotēšanu. Būtu labi, ja sarunas ar valdību tomēr tiktu turpinātas, lai vienotos par iedzīvotājiem izdevīgu kompromisu.
Madoniete Zoja: – Cenu kāpums ir pārāk liels, gandrīz uz pusi, tāpēc bija jāturpina meklēt kompromisu. Mani tas gan neskar, jo uz Rīgu braucu ļoti reti, bet ko lai dara tie, kuri sabiedrisko transportu Rīgā izmanto regulāri? Maksa ir palielināta ne pa jokam.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA