Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Sabiedriskā transporta biļešu cenas Rīgā

Redakcija

Autors • 01.10.2013.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par Rīgas domes ieceri no nākamā gada 1. janvāra diferencēt sabiedriskā transporta biļešu cenas atkarībā no deklarētās dzīvesvietas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem iedzīvotājiem.

Elmārs no Praulienas pagasta: – Par šo ieceri esmu dzirdējis. Mana attieksme pret to, var teikt, ir neitrāla. Mani tas neskar, jo es, kā saka, no laika gala braucu ar savu mašīnu. Sabiedriskajā transportā kādus gadus piecpadsmit noteikti neesmu savu kāju spēris. Mani vairāk skar noteiktā maksa par autostāvvietas izmantošanu, bet tā ir daudzmaz stabila.

Ojārs no Meņģeles pagasta: – Es pat īsti nezinu, cik gadu neesmu bijis valsts galvaspilsētā, līdz ar to mani tas neskar. Man šad tad sanāk braukt uz Madonu, Aizkraukli, kas atrodas tuvāk. Arī uz Ogri, bet uz Rīgu – ne. Mana attieksme ir diezgan neitrāla, kaut gan pārāk labi jau tas nav, ka cilvēki tā tiek šķiroti; bet ko mēs varam darīt?

Madoniete Ludmila: – Šo ieceri es, protams, vērtēju negatīvi. Kā cilvēkus Latvijā vispār tā var dalīt? To nedrīkst pieļaut. Esmu sašutusi. Iedzīvotājiem, kas strādā Rīgā, bet ir deklarēti citur, jau tā sanāk ļoti dārgi maksāt par dzīvokļa īri plus sabiedriskais transports, kas jau tagad ir dārgs.

Madoniete Imanta: – Šī iecere jau it kā nav jauna, kaut kas līdzīgs ir ieviests Tallinā, kur tās iedzīvotājiem sabiedriskais transports ir par brīvu, bet pārējiem – par maksu. Varbūt līdzīgi varētu rīkoties arī Rīgā, bet, manā skatījumā, tas tikai vēl vairāk palielinātu plaisu starp Rīgu un pārējo Latviju. Tas, ka mums atsevišķi ir Rīga un ir Latvija, ir jūtams visās nozarēs.

Einārs no Liezēres: – Tas būtu muļķīgi – noteikt divas reizes lielāku maksu citur deklarētajiem iedzīvotājiem nekā rīdziniekiem. Kurš kaut ko tādu var izdomāt! Kojās jau parādījās karikatūras par uz pusēm sadalīto trolejbusu – kur jāsēž rīdziniekiem, kur – pārējiem. Esmu pret šādu ieceri.

Madonietis Jānis: – Tā ir neprātīga doma, tas ir galīgi garām. Mani tas gan maz skars, jo, kaut Rīgā esmu apmēram reizi divos mēnešos, uz turieni dodos ar savu mašīnu, bet šad tad Rīgā izmantoju arī sabiedrisko transportu.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px