– Vai jūs sekojat situācijai Rīgas pašvaldībā un vai, jūsuprāt, jaunievēlētais Rīgas mērs Dainis Turlais spēs veikt uzticētos pienākumus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Nikolajs no Dzelzavas: – Es domāju, ka Dainis Turlais netiks galā, bet, ko vajadzētu ievēlēt viņa vietā, arī grūti pateikt, jo tas jau iet gadiem ilgi. Droši vien jārīko Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas.
Aivars no Kusas: – Ar Turlo neiet cauri, viņš ir jau gados un piedevām vēl bijušais armijnieks. Visus jau nevar atlaist, bet tur ir tik daudz, kuri būtu jāatlaiž. Ārkārtas vēlēšanas būtu loģiskas.
Agnese no Mārcienas: – Diez vai Turlais to spēs. Iespējams, jārīko ārkārtas vēlēšanas. Es gan politikā īsti neeju iekšā, jo valdība tāpat neko nevar izdarīt, arī pabalstus bērniem nepacels. Lielākas naudas ir bēgļiem nekā mūsu nabaga bērniem. Rīgā bērnudārzos ieviesīs bezmaksas pusdienas, bet kā būs pārējā Latvijā? Man, piemēram, kā piecu bērnu māmiņai par četru bērnu uzturēšanu bērnudārzā vien salasās ap 100 eiro. Vismaz daudzbērnu ģimenēm, kurām ir trīs un vairāk bērnu, dārziņā varēja iedot 50% atlaidi.
Līgija no Kalsnavas: – Situācijai Rīgas domē sekoju līdzi nedaudz, bet tas jau skan visās ziņās. Domāju, ka ir jārīko Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, lai nāk jaunie spēki, un varbūt tad kaut kas mainīsies.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
12.06.2019.