Pirmdien Rīgas domes ārkārtas sēdē ar balsu vairākumu par Rīgas mēru tika ievēlēts Oļegs Burovs. – Vai jūs sekojāt Rīgas mēra vēlēšanām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Gunārs no Jumurdas: – Man šķiet, situācija ir diezgan bēdīga. Es gan tik ļoti notikumiem Rīgas domē nesekoju. Manos gados Rīgā vairs nav, ko meklēt, diez vai uz galvaspilsētu vēl kādreiz aizbraukšu. Mani vairāk satrauc tas, kas notiek tepat pie mums. Es dzīvoju Jumurdā, un vismaz pagaidām mēs jūtamies ļoti labi. Galvenais – lai iecerētā jaunā administratīvā reforma to visu neizjauc.
Madoniete Valentīna: – Rīgas mēra vēlēšanām līdzi sekoju, bet par rezultātu grūti spriest. Oļegu Burovu tik labi nepazīstu, taču, cerams, situācija uzlabosies un tiks arī ņemts vērā, ka Rīga ir visas Latvijas galvaspilsēta, tāpēc svarīgi, lai tajā labi justos visi, kas to apmeklē.
Pēteris no Sarkaņiem: – Nekā laba jau tur nav. Domāju, ka arī jaunais Rīgas mērs ir ievēlēts ne jau uz ilgu laiku: gan jau drīz viņu nograuzīs un nomainīs. Labāk jau būtu bijis sarīkot ārkārtas vēlēšanas, bet tas nav izdevīgi pašām Rīgas domē pārstāvētajām partijām. Nav taču garantijas, ka tās atkal tiks ievēlētas.
Ināra no Praulienas: – Es domāju, ka nekas nemainīsies. Savulaik uzvārījās Ārgalis, tāpat Bojārs, un šo uzskaitījumu varētu turpināt. Pēc Rīgas domes daudzi pēkšņi kaut kā kļūst miljonāri. Nekas jau nemainās, tikai partiju nosaukumi un politiķu uzvārdi. Kā tiek pie varas, viss aizmirstas un nespēj izturēt naudas un varas pārbaudi.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
21.08.2019.