Satiksmes noteikumi nosaka, ka no 1. decembra līdz 1. martam automašīnām obligāti ir jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. Savukārt pavasarī eksperti iesaka nesteigties ar riepu nomaiņu, jo arī martā vēl var būt slideni ceļi. – Vai jūs vēl braucat ar ziemas riepām vai varbūt esat jau tās nomainījuši pret vasaras riepām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem šoferiem.
Barkavietis Jānis: – Vēl jau braucu ar ziemas riepām, jo, ņemot vērā mainīgos laikap-stākļus, steigai nav pamata, tāpēc nav ko saspringt. Domāju, ka ar ziemas riepām varēs braukt visu martu, bet aprīlī gan tās nomainīšu.
Madonietis Egons: – Es vēl braucu ar ziemas riepām. Aprīlī, kad būs iestājies īsts pavasaris, tās varēs nomainīt pret vasaras riepām, bet pagaidām labāk neriskēt – ja nu uznāk kādi mīnusi? Katrā ziņā es vienmēr ņemu vērā laikapstākļus.
Boriss no Daugavpils: – Pagaidām es nemainīšu, jo vēl pieturas sals. Mīnus divi trīs grādi ir pati bīstamākā gaisa temperatūra. Arī nupat, braucot no Daugavpils, ceļš bija ļoti slidens.
Kaspars no Barkavas: – Es braucu ar vissezonas riepām, līdz ar to man tas nav aktuāli. Šoziem ar vissezonas riepām varēja pabraukt labi, cītīgi tika kaisīti ceļi, un asfalts visu laiku bija pliks. Šogad ziema it kā ir beigusies, varbūt ziemas riepas arī var jau nomainīt: ko tur par velti plēst.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA