Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: riepas braukšanai ziemā

Redakcija

Autors • 22.10.2014.

Burtu lielums

Kādas riepas jūs izmantojat braukšanai ziemā – ar radzēm vai vissezonas, un kad, jūsuprāt, automašīnām ir jānomaina riepas – 1. decembrī, kā to paredz Ceļu satiksmes noteikumi, vai tomēr agrāk? – tuvojoties ziemas sezonai, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Varakļāniete Evija: – Atkarībā no gadalaika es izmantoju vasaras un ziemas riepas, bet pagaidām tās neesmu nomainījusi. Vēl jau var braukt ar vasaras riepām, laik­apstākļi to pieļauj, un arī Ceļu satiksmes noteikumi to neliedz. Kad iestāsies sals un pieturēsies mīnusgrādi, riepas tiks nomainītas pret ziemas. Ilgu laiku jau tas neprasa.

Edgars no Bērzaunes: – Es parasti braucu ar vissezonas, kas kalpo labi, it īpaši, ja iegādājas oriģinālas riepas. Tad gadus trīs var braukt droši. Tiesa, ja laikapstākļi prasa, es varu uzlikt arī ziemas riepas ar radzēm. Parasti to daru tad, kad uz ceļiem sāk parādīties ledus. Ceļu satiksmes noteikumos noteiktais laiks, kad var braukt tikai ar ziemas riepām, īsti neatbilst mūsu klimatiskajiem apstākļiem ne rudenī, ne arī pavasarī. Protams, katram šoferim jau pašam vajadzētu ņemt vērā laikapstākļus un attiecīgi rīkoties.

Aivis no Cesvaines novada: – Ziemā ir jābrauc tikai ar radžotām riepām, bet uz tām ir jāpāriet atkarībā no laikapstākļiem. Es, piemēram, neuzskatu, ka šis brīdis ir pienācis, kaut gan televīzijā skan aicinājumi to darīt jau tagad. Ceļu satiksmes noteikumos noteiktais 1. decembris varbūt ir nedaudz par vēlu, bet, kā jau teicu, riepas jāmaina, ņemot vērā konkrētos laikapstākļus.

Jānis no Vecsaikavas: – Es braucu ar vissezonas riepām. Braucot prātīgi, var tīri labi iztikt un tās arī iztur dažas sezonas, katru gadu jau jaunas nav jāpērk. Bet, protams, ziemā uz ledainajiem ceļiem vispiemērotākās būtu radžotās riepas.

Madonietis Vladimirs: – Es izmantoju ziemas riepas, bet pagaidām braucu ar vasaras riepām. Manuprāt, uz ziemas riepām jāpāriet laicīgi, negaidot Ceļu satiksmes noteikumos noteikto 1. decembri, bet gan ieklausoties sinoptiķu prognozēs. Iespējams, tās nomainīšu jau šodien.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px