– Vai jūs tracina daudzie reklāmas izdevumi pastkastītēs, vai tomēr tos izlasāt? Kādas ir jūsu domas par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieceri aplikt tos ar dabas resursu nodokli? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Didzis: – Reklāmas izdevumu pastkastītēs patiešām ir daudz, bet mani tie neinteresē, es tajos tikpat kā neieskatos. Ministrijas priekšlikums aplikt tos ar dabas resursu nodokli ir atbalstāms.
Jānis no Mētrienas: – Es dzīvoju laukos, un, paldies Dievam, mums tādu problēmu nav. Ar reklāmas izdevumiem mūs neviens īpaši neapgrūtina. Attiecībā uz iecerēto dabas resursu nodokli – tas ir diskutējams jautājums. Varbūt šāda nodokļa ieviešana tomēr liktu rūpīgāk apsvērt, vai tos vajag izdot tādos apmēros.
Madoniete Marija: – Lielāko daļu reklāmas izdevumu es izmetu nelasot, bet daži izdevumi, kā, piemēram, „Maximas" vai „Rimi" piedāvājums, mani interesē, jo es gaidu atlaides. Reizēm tas ļauj ieekonomēt pat latu. Katrā ziņā mana attieksme pret iecerēto dabas resursu nodokli ir atturīga.
Ilgonis no Mētrienas: – Gandrīz katru dienu pastkastē var atrast kādu reklāmas materiālu. Es tos tikpat kā nelasu, nekā jauna jau tajos nav. Droši vien šie izdevumi būtu jāapliek ar dabas resursu nodokli.
Roberts no Jaunkalsnavas: – Ar tiem ir pilnas pastkastes. Aci uzmetu, bet tajos ieskatos ļoti reti. Ar dabas resursu nodokli tos vajadzētu aplikt, jo tos izdod nesamērīgi daudz. Lai arī valstij nāktu kāda naudiņa un būtu no tiem kāds labums!
Madoniete Valentīna: – Dažus no tiem (piemēram, „Maximas", „Supernetto", „Betas" piedāvājumu) pārskatu, bet citus gan ne. Varbūt šos izdevumus arī vajag aplikt ar dabas resursu nodokli, jo daļa tos turpat kāpņutelpā uzliek uz radiatoriem, tādējādi ar tiem tikai tiek piegružots 1. stāvs.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA