– Kādas ir jūsu domas par Zaļo un Zemnieku savienības izvirzīto, kā arī partijas „Vienotība" valdes un frakcijas kopsēdē atbalstīto Raimonda Vējoņa kandidatūru Valsts prezidenta amatam? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Marija no Varakļānu novada: – Lielu iebildumu pret to nav, pretendents ir labi zināms, ar lielu valdības darba pieredzi. Katrā ziņā nav tāds, par kuru mēs neko nezinātu. Taču nevaru arī teikt, ka būtu lielā sajūsmā. Iespējams, viņam nepieciešamo balsu varētu arī pietikt.
Madonietis Andris: -Viņš ir ļoti labs aizsardzības ministrs, bet par prezidenta amata kandidātu nevajadzēja virzīt. Tad jau labāk ZZS vajadzēja atbalstīt Liepājas mēra Ulda Seska kandidatūru, kas it kā ir neitrālāks pretendents. Taču to jau izlems politiķi, ko gribēs, to arī ievēlēs.
Madonietis Jānis: – Pagaidām ir pāragri spriest, kurš tiks ievēlēts par prezidentu. Partijas nosauc kandidatūras, politologi tās izvērtē, bet, manuprāt, tāpat kā iepriekš, īsto prezidenta amata kandidātu uzzināsim pēdējā brīdī, un tas būs liels pārsteigums.
Madonietes Mārīte un Linda: – Mani politika ne pārāk interesē. Valsts prezidents, protams, ir ļoti svarīga amatpersona, bet pagaidām tādas pārliecības, kuru varētu ievēlēt, nav.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA