– Kā jūtaties pēc pulksteņa pagriešanas par stundu uz priekšu un pārejas uz tā saucamo vasaras laiku? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Andris no Mārcienas: – Manu pašsajūtu ne svētdien, ne arī šodien nav iespaidojusi pulksteņa pagriešana. Agrā celšanās rītos lauku cilvēkam jau nav nekas neierasts, bet man labāk patiktu, ja pulksteņus vairs negrozītu un izvēlētos vasaras laiku, kad vakari ir gaišāki. Jo agrāk piecelies, jo vairāk darbu vari padarīt.
Valentīns no Cesvaines: – Man visvairāk nepatīk, ka pulksteņi tiek grozīti. No tā vajadzētu atteikties. Es esmu par ziemas laiku, lai visu gadu varētu dzīvot pēc saules.
Madoniete Lidija: – Man labāk patīk ziemas laiks. Šajās dienās pēc pulksteņa pagriešanas jūtos tāda kā neizgulējusies, lai gan nekur it kā nav jāsteidzas un varētu pagulēt arī ilgāk. Taču esmu pieradusi celties un darbus plānot, ņemot vērā arī pulksteņa rādītājus. Turklāt pulksteņa pagriešanu visvairāk izjūt bērni, kuriem tagad ir jāceļas stundu agrāk.
Madonietis Jānis: – Mani tas neietekmē. Manis pēc varētu būt gan ziemas, gan vasaras laiks, bet es atbalstu to, ka pulksteņus divreiz gadā nevajadzētu grozīt. Vajadzētu izvēlēties, kurš laiks labāks, un pie tā palikt. Es atbalstu vasaras laiku, kad garāka ir diena un vakaros vēlāk satumst.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
27.03.2018.