– Vai jūs pievēršat uzmanību tam, ka preču un pakalpojumu cenas tiek atspoguļotas divās valūtās – latos un eiro -, un vai jums šī iemesla dēļ nav radies kāds pārpratums? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Juris no Baltkrievijas: – Mani tas skar maz. Tagad, braucot uz Latviju, naudas maiņu veicu latos, pēc tam, ja sanāks braukt, mainīšu eiro. Preces cena jau tādēļ būtiski nemainīsies. Es dzīvoju Vitebskas apgabalā, bet uz Madonu esmu atbraucis ciemos. Madonā esmu bijis vairākkārt – jūs dzīvojat skaistā pilsētā!
Cesvainiete Mārīte: – Pārāk pozitīvi pāreju uz eiro es nevērtēju. Sava naudiņa tomēr būtu labāka, tas ļautu justies stabilāk. Cenu atspoguļošana divās valūtās līdz šim nekādas domstarpības nav radījusi. Tik traki jau nav, ka nevarētu atšķirt, kāda preces cena ir latos un cik tā maksātu eiro. Tiesa, cenas gan kāpj uz augšu – pa santīmam vai pat vairāk piemet daudzām precēm.
Gunita no Gulbēres: – Kā esmu pamanījusi kases čekos, kāds laiciņš ir jau pagājis, kopš samaksātā summa ir gan latos, gan eiro. Mani tas nemulsina, viss ir saprotams. Daži cenas noapaļo. Arī pārtikas produktu cenas, kā, piemēram, piena un gaļas produktu, tāpat olu, pamazām iet uz augšu. Nav jau tā, ka tās stāvētu uz vietas, bet tas droši vien skaidrojams ne tikai ar pāreju uz eiro. Cena taču atkarīga no daudziem faktoriem. Es sekoju līdzi visiem ziņu raidījumiem. Ja to nedarītu, daudz kas nebūtu skaidrs.
Madonietis Andris: – Es tam pievēršu uzmanību, skatos līdzi, kā tas tiek atspoguļots, kas kļuvis dārgāks. Vairāk jau ir jāmaksā par pienu, maizīti. Tas tiek darīts laikus, lai no nākamā gada janvāra cenu kāpums nebūtu tik uzkrītošs. Domāju, ka preču cenas vēl vairāk celsies.
Andrejs no Bērzaunes pagasta: – Cenu paralēlā atspoguļošana bišķīt tā kā mulsina. Kad būs jāmaksā jau eiro cenās, daudzi, it sevišķi veci cilvēki, būs šokēti. Daudzi nesapratīs, kāpēc no 1. janvāra viss ir kļuvis tik dārgs. Tagad cena ir redzama gan latos, gan eiro, bet maksājam tomēr latos, taču pēc tam būs jāmaksā jau lielā cena.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA