– Vai jūs sekojat politisko partiju diskusijām televīzijā pirms ārkārtas 11. Saeimas vēlēšanām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ziedonis Bērzzariņš no Ļaudonas: – Es skatos, un manu izvēli vēlēšanās tās ietekmēs, kaut gan ar tām atbildēm ir tā, kā ir. Ja arī pēc ievēlēšanas politiķi darītu to, ko solīja pirms tām, daudz kas mūsu dzīvē uzlabotos. Savu izvēli vēl neesmu izdarījis, līdz 17. septembrim vēl ir laiks un kārtīgi viss jāapdomā, lai nekļūdītos.
Viesturs no Ogres: – Diskusijas es neskatos, tā ka manu izvēli tās neietekmēs. Es gan vēl nezinu, par ko balsošu Saeimas vēlēšanās, un pat domāju par to, vai vispār vērts ir tajās piedalīties. Izdarot izvēli, man svarīga deputātu kandidātu iepriekšējā dzīves un darba pieredze.
Iveta no Ērgļu novada: – Es televīziju skatos mazāk, vairāk informāciju gūstu, lasot avīzes, tai skaitā „Staru". Presē tas tiek aprakstīts pamatīgāk. Es vēl domāju, par ko balsošu vēlēšanās. Tas būs atkarīgs gan no partiju programmām, gan to deputātu kandidātiem. Šīs Latvijas vēsturē tomēr ir pirmās ārkārtas Saeimas vēlēšanas, tāpēc savu lēmumu nevar sasteigt.
Madoniete Valda: – Diskusijas es skatos gan LNT, gan LTV. Man ļoti patika eksprezidenta V. Zatlera debates Ventspilī, zaļo un zemnieku debates Dobelē. Taču es neko principā jaunu nesagaidu no jaunās valdības pēc vēlēšanām. Ja netiks ievēlēti jauni spēki, kas patlaban nav pārstāvēti Saeimā, būtisku izmaiņu nebūs. Par ko balsot, man pašai ir jau skaidrs. Esmu sociāldemokrāte, un šīm idejām palikšu uzticīga, labi apzinoties, ka, iespējams, viņi Saeimā arī šoreiz neiekļūs.
Jānis no Aronas pagasta: – Šad tad paskatos, bet, manuprāt, tam nav lielas nozīmes. Kādi viņi bija iepriekš, tādi ir arī tagad. Visi maļ vienu un to pašu. Var jau solīt indeksēt pensijas, kā to dara Lembergs un „Saskaņas centrs", bet tad ir jāpasaka, no kādiem līdzekļiem. Turklāt esmu jau izlēmis, par ko balsošu. Mana izvēle, salīdzinot ar 10. Saeimas vēlēšanām, nemainīsies.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA