– Kādas ir jūsu domas par Saeimas deputāta Dzintara Zaķa izteikumiem par to, ka „300 latu algu policists saņem tikai tad, ja viņš, var teikt, neko nedara" (nākamajā dienā viņš gan par to atvainojās), un varbūt policistiem tomēr atalgojums būtu jāpalielina? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Edmunds no Cesvaines: – Jā, es šos izteicienus, tāpat viņa vēlāko atvainošanos, dzirdēju. Nobrīnījos, kā viņš varēja to, cik tad saņem policisti, nezināt. Manuprāt, policistiem vajadzētu būt vismaz 450 latu lielai algai. To vajadzētu palielināt arī ugunsdzēsējiem.
Madonietis Ainis: – Policistiem algas ir par mazu. Vismaz simt latu jau būtu jāpieliek un arī tad nevarētu teikt, ka algas būtu par lielu. Šis piemērs tikai parāda, ka „augšas", kas pašas, kā saka, sēž siltumā, nepārzina reālo situāciju.
Raivis no Mētrienas pagasta: – Es par to neko nezinu, bet droši vien policistiem algas vajadzētu palielināt. Varasvīriem pie tā, ko saka, vajadzētu vairāk piedomāt un nerunāt to, par ko pašiem nav informācijas.
Aleksandrs no Ošupes: – Es domāju, ka mūsu deputāti un valdības vīri dzīvo savā pasaulē. Mans viedoklis – algas vajadzētu palielināt ne tikai policistiem, bet arī skolotājiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem, var teikt, pat visiem, bet pirmkārt tiem, kuri saņem vismazākās algas. Mums gan „vistrūcīgākie" ir deputāti, ministri un uzņēmumu valdes locekļi…
Ivars no Praulienas: – Ja nav precīzas informācijas, tad labāk neteikt neko. Algas, manuprāt, varētu palielināt policistiem, ugunsdzēsējiem, arī ārstiem, īpaši ģimenes ārstiem laukos. Un arī skolotājiem, citādi arī tie no skolām var pazust un nebūs, kas bērnus māca.
Ilona no Varakļānu novada: – Es par to esmu dzirdējusi. Šādi izteicieni ir aizvainojuši policistus. Man jau liekas, ka vispirms algas vajadzētu palielināt pašvaldību policistiem, tiem, kas rūpējas par sabiedrisko kārtību.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA