– Vai jūs esat jau nogaršojuši pirmās zemenes, kuras vairākās vietās Madonas pilsētā tiek piedāvātas par draudzīgām cenām, vai priekšroku dodat Latvijā audzētiem gurķīšiem un citiem dārzeņiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ritma no Jāņukalna: – Citās valstīs izaudzētās zemenes es nepērku, gaidu, kamēr zemenes izaug, uzzied un nogatavojas pašu dārzā. Man ir dažādu šķirņu zemenes. Savu reizi nopērku Latvijā audzētus gurķus, bet sīpollokus un citus zaļumus izaudzēju pati.
Anita no Jaunkalsnavas: – Es priekšroku dodu Latvijā audzētām ogām un dārzeņiem, bet zaļumus cenšos izaudzēt pati, tai skaitā arī uz palodzes. Uzsvaru lieku uz pašu Latvijā audzētiem dārzeņiem.
Madoniete Verita: – Iztieku ar tām zemenēm, kas izaug pašu dārzā, kaut kā pret citur augušām nav uzticības. Pirmās zemenes nogatavojas uz Jāņiem, bet tagad pavasarī man ir gan lakši, gan sīpolloki, tāpat siltumnīcā salāti, dilles, citiem vārdiem – viss kaut kas.
Inese no Liezēres: – Zemeņu piedāvājumu Madonā esmu pamanījusi, bet pagaidām neuzdrošinos pagaršot, jo zemenēm vēl ir tā kā par agru un neesmu pārliecināta par kvalitāti. Gaidīšu, kamēr jūnija beigās, jūlija sākumā zemenes nogatavosies pašu dārzā vai varēs nopirkt Latvijā audzētās zemenes. Taču Barkavas gurķīšus nupat nopirku.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
22.04.2020.