Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: pirmais sniegs

Redakcija

Autors • 25.11.2014.

Burtu lielums

Pagājušās nedēļas nogalē beidzot sagaidījām pirmo sniegu un diemžēl arī pirmo atkalu. Madonas ielās izbrauca ceļu sniega tīrāmā un kaisāmā tehnika. – Kāda ir situācija kopumā – vai ceļi un ietves tiek kaisītas visā Madonas pilsētā un ārpus tās? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Praulēnietis Ivars: – Esmu atbraucis no Praulienas, un vismaz šorīt ceļš bija normāls, nekādu pretenziju. Šogad vēl jau nav bijis daudz sniega, līdz ar to arī ceļus nav bijis nepieciešams ne tā tīrīt, ne kaisīt. Atceroties iepriekšējos gadus, situācija šai ziņā ir diezgan normāla.

Ivans no Sarkaņu pagasta: – Pa asfaltu ar velosipēdu joprojām var pabraukt normāli. Es jau katru dienu tā nevizinos, vienīgi braucu tad, kad vajag kaut ko nopirkt. Madonā ielas ziemā tiek tīrītas, bet laukos, teikšu jums godīgi, ir visādi. Un kurš gan var atļauties ceļus tīrīt un kaisīt regulāri? Viss taču ir tik dārgs – gan tīrāmā tehnika, gan degviela. Tagad par visu ir jāmaksā liela nauda, bet tās nav ne valstij, ne pašvaldībām, ne uzņēmējiem, ne zemniekiem, lai ceļus katru dienu tīrītu un kaisītu.

Madonietis Jānis: – Liela daļa ietvju Madonā bija iztīrītas, bet diezgan problemātiski bija aiziet uz slimnīcu, jo bija slidens. Taču šodien viss ir nokusis. Mans vēlējums – ietvēm, pa kurām jāiet uz Madonas slimnīcu, pievērst īpašu uzmanību, jo tas aktuāli ir diezgan daudziem cilvēkiem.

Madoniete Dace: – Es diezgan daudz staigāju, katru rītu nūjoju. Ne visur Madonā bija nokaisīts, bet mēs jau ejam ļoti agri un staigājot izvēlamies tos celiņus un ietves, kuras ir nokaisītas. Pret kaisīšanu un ietvju tīrīšanu Madonā man nav īpašu pretenziju. Kā esmu novērojusi, tad, kad uzsnieg vai kļūst slidens, tehnika izbrauc jau trijos naktī. Katrā ziņā pagaidām nav pamata čīkstēt.

Madonietis Juris: – Ietves Madonā nebija kaisītas, bet bija iztīrītas. Uz slimnīcu gāju septiņos no rīta, un bija diezgan paslidens. Pagājusī ziema nebija sniegiem bagāta, varbūt tāpēc tika tīrīts maz, un trotuāri reizēm bija tādi, ka nevarēja paiet. Cerams, šajā sezonā situācija uzlabosies.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px