Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: pirmā advente

Redakcija

Autors • 22.11.2016.

Burtu lielums

Vai jūs pirmo adventi šosvētdien sagaidīsit ar adventa vainagu un iedegsit pirmo svecīti? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Saikaviete Līvija: – Man mamma bija ticīga, un es arī pieturos pie Ziemassvētku gaidīšanas tradīcijām, tāpat cenšos tās ieaudzināt savos bērnos. Katru gadu pati izgatavoju adventa vainagu un nopērku svecītes. Šogad pirmā svecīte gan ir jāiededz neierasti agri – jau 27. novembrī. Žēl, ka sniegs nokusis. Cerams, ka tas vēl uzsnigs un Ziemassvētki būs balti.

Aija no Lubānas: – Svecītes adventa vainagā tiek iedegtas jau kopš bērnības. Adventa vainagu no priežu zariem pagatavoju pati, pielieku čiekuriņus un arī kādu spīdumiņu. Savukārt Ziemassvētkos atnesam eglīti, bet reizēm to izpušķojam pagalmā.

Taņa no Murmastienes: – Adventa vainagu galvenokārt gatavojam no dabiskiem materiāliem, čiekuriņiem, priežu zariem, tad tas ilgāk stāv. Ziemassvētkos rotāsim arī egli. Man ir četras meitas, astoņi mazbērni, svētkos visi sabrauc, līdz ar to mums mājās ir ļoti jauka un priecīga noskaņa.

Gunārs no Ļaudonas: – Protams, mums mājās būs adventa vainags, un tiks iedegta pirmā svecīte. Vainags no priežu zariem ir jau izgatavots, un šodien priežu zarus vainagam aizvedīšu arī kaimiņam.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px