Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: piedalīšanās vēlēšanās

Redakcija

Autors • 01.10.2014.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, piedalīties 12. Saeimas vēlēšanās, kas notiks jau šosestdien – 4. oktobrī, ir svarīgi? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Vita: – Uz vēlēšanām ir jāiet, citādi sanāk negatīvais balsojums. Katrā ziņā es vēlēšanās piedalīšos noteikti. Līdz galam vēl neesmu izlēmusi, par ko balsošu. Domas vairāk sliecas par tiem, kuri vairāk reklamējas. Parasti gan man ir tā, ka esmu nodomājusi par kādu sarakstu balsot, bet iecirknī, pārskatot visus sarakstus, domas mainās. Bieži sanāk nobalsot par vecajiem, bet vajag uzticēties arī jaunajiem. Es ieklausos arī vīra viedoklī.

Madonietis Jurijs: – Vēlēšanās, protams, ir jāpiedalās, un arī es to darīšu. Arī izvēli, par ko balsot, esmu tikpat kā izdarījis, bet pienāks vēlēšanas, un tad jau vēl paskatīšos un padomāšu.

Jaroslavs no Smiltenes: – Esmu ukrainis, un man nav balsstiesību. Nav kaut kā sanācis aiziet un nokārtot tos eksāmenus, kaut gan latviski runāju, Satversmi zinu. Dzīvodams Latvijā, es nejūtos kaut kādā veidā apspiests. Un arī krievi Ukrainā, kā to pasniedz Krievijas TV, netiek apspiesti. Vienkārši ukraiņi savā valstī vienreiz grib ievēlēt paši savu valdību. Tāpēc piedalīties vēlēšanās, manuprāt, ir ļoti svarīgi. Nepiedaloties nekas labs nesanāks, paskatieties, kas Ukrainā notiek. Ja negribam kaut ko līdzīgu piedzīvot Latvijā, ir jāiet un jābalso, lai vara nenonāktu to rokās, kam to uzticēt nevar. Es domāju, ka smiltenieši izdarīs pareizo izvēli un ne par kādu Ušakova sarakstu nebalsos. Par tādiem sarakstiem, es domāju, balso tikai tie, kam nav ko darīt un kuri arī neko negrib darīt.

Madoniete Ilze: – Uz vēlēšanām ir jāiet, un es pati, tāpat kā visus iepriekšējos gadus, došos uz iecirkni un balsošu. Bet daudzi saka, ka nekā laba neredz un arī neparedz, tāpēc vēlēšanās nepiedalīšoties.

Edgars no Bērzaunes: – Es domāju, ka piedalīties vēlēšanās ir svarīgi, bet ar vēlēšanām mēs neko panākt un izmainīt nevaram, mūsu dzīve tāpēc jau neuzlabosies. Es nezinu, kas mūs vada, bet tie nav mūsu ievēlētie deputāti. Izdarīt izvēli šoreiz ir ļoti grūti. Arī es līdz galam neesmu izšķīries, domāju par diviem sarakstiem, bet vēl nezinu, par kuru nobalsošu.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px