– Vai jūs Peoniju svētkus Kalsnavas arborētumā apmeklējat regulāri? – svētdien jautājām svētkos sastaptajiem cilvēkiem.
Guntis no Mārcienas: – Peoniju svētkus ar retiem izņēmumiem apmeklēju vai katru gadu, lai atpūstos un papriecātos par krāšņajiem peoniju ziediem. Peoniju stādus gan nepērku, jo tās esam jau sastādījuši pietiekami daudz. Taču apskatīties peonijas šeit var vienmēr, it īpaši uzmanību saista īpatnējās šķirnes.
Madoniete Mārīte: – Uz Peoniju svētkiem esmu atbraukusi pirmo reizi. Iespaidi ir ļoti forši, bet visu plašo arborētuma teritoriju vēl neesmu paspējusi izstaigāt. Peonijas šeit patiešām zied skaisti, lai gan iepriekš teica, ka tās būs nobirušas. Iešu arī skatīties, kā zied rododendri.
Madonietis Oskars: – Peoniju svētkus apmeklējam katru gadu. Kalsnavas stādaudzētavā pirktās peonijas esam sastādījuši arī pie savas mājas, bet tās tik kupli kā šeit gan vēl nezied. Esam patīkami pārsteigti, ka tās nav pārziedējušas. Laiks taču ir tik karsts.
Madoniete Ināra: – Peoniju svētki ir jauka tradīcija. Tos apmeklēju otro reizi. Pasākums ir ļoti labs. Man ir patiess prieks, ka tas ir vērsies plašumā un tā izaudzis. Lai viss izdodas arī šogad! Peonijas šeit zied skaisti, lai gan šurp braucot domāju, ka tās varētu būt jau pārziedējušas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
19.06.2018.