Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: pensiju indeksācija

Redakcija

Autors • 08.10.2019.

Burtu lielums

Kā vērtējat pensiju un atlīdzības vai to daļu apmēru, kas nepārsniedz 420 eiro, indeksāciju ar 1. oktobri, un vai jūs tas skar? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ilze no Veckalsnavas: – Es šomēnes saņēmu par aptuveni 15 eiro vairāk, un esmu par to priecīga, jo man jau ir mazā pensija, bet tagad tā ir nedaudz virs 200 eiro. Tas ļauj nedaudz vieglāk uzelpot. Taču, protams, varēja arī nedaudz vairāk pielikt, kaut gan šis pielikums uz iepriekšējo gadu fona ir gana pieklājīgs. Būtu labi, ja pensijas indeksētu divas reizes gadā.

Andrejs no Aronas pagasta: – Šoruden jau tika solīta beidzamajos gados lielākā pensiju un atlīdzību indeksācija. Droši vien indeksēt vajadzētu vienu reizi, jo pensiju un atlīdzību pārrēķins ir gana sarežģīts, kas prasa laiku un palielina arī administratīvo slogu. Tad jau labāk reizi gadā noteikt lielāku pielikumu.

Ēriks no Vestienas pagasta: – Man pielika 16 eiro, un dzīve ir kļuvusi bišķīt vieglāka, bet pagājušajā gadā tie bija tikai 4 eiro, un par to pašu arī bija prieks. Vienīgi sarūgtina, ka no darba stāža ir noņemti 4 gadi, kad es mācījos tehnikumā par agronomu.

Madonietis Jānis: – Vēl jau neesmu saņēmis, bet ceru, ka arī man tā būs lielāka. Domāju, ka pietiktu, ja pensijas indeksētu reizi gadā, un būtu jāpriecājas par katru pielikumu, lai kāds tas arī būtu.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


09.10.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px