Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: pensiju indeksācija

Redakcija

Autors • 02.09.2013.

Burtu lielums

1. septembrī stājās spēkā likums „Par valsts pensijām", kas paredz ar indeksu 1,04 indeksēt visas pensijas, kuras zemākas par 200 latiem, kā arī visas politiski represēto cilvēku pensijas neatkarīgi no pensijas apmēra. – Kādas ir jūsu domas par pensiju indeksāciju? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Tamāra: – Vai dažus latus vispār var saukt par pensiju indeksāciju? Kāds konkrēti būs manas pensijas pielikums, es vēl nezinu, bet mana draudzene saņēma, un tie ir tikai aptuveni četri lati. Ja valstij naudas nav, tad nav ko blamēties, pieliekot dažus latus.

Madoniete Ārija: – Tas skars arī mani. Pensiju indeksācijai gan vajadzēja būt lielākai, ņemot vērā, ka trīs gadus pensijas netika indeksētas vispār. Kad jālemj par algu pielikumu sev, tad to vajag trīskāršot, bet pārējiem jāiztiek ar to, kas ir. Minimālajām pensijām jau vispār vajadzētu būt 200-250 latu apmērā. Pensionāriem vēl jau jāpalīdz arī mazbērniem. Kā, piemēram, šodien, pirmajā skolas dienā, vismaz svētku vakariņas ir jāuztaisa.

Gunta no Sauleskalna: – Mani tas neskar, bet radiem pie pensijas daži lati būs vairāk. No vienas puses – ja nevar indeksēt tā, lai pensionāriem atvieglotu dzīvi, tad varbūt nemaz nevajag to darīt. Bet – no otras – kad un vai tāds pensijas pielikums, kuru varēs just, vispār būs? Ja cilvēks saņem 150 latu, no kuriem 50 latu ziemā jāsamaksā par dzīvokli, vēl 50 – par zālēm, tad paliek tikai 50 latu, bet vai ar tiem var izdzīvot? Taču 50 latu pie pensijas droši vien neviens nepieliks.

Evalds no Ļaudonas: – Man līdz pensijai un tās indeksācijai vēl ilgi jāgaida, bet mammai pensija būs lielāka. Lai arī tie ir tikai daži lati, tomēr garastāvokli tas nedaudz uzlabo. Labāk tā, kā nemaz. Pensijas gan varēja indeksēt visas, bet tas laikam vairāk ir atkarīgs no tā, cik naudas ir budžetā.

Madoniete Anta: – Pensijas sola indeksēt, bet, kamēr neesmu pensijas pielikumu saņēmusi, neticu. Ja būs tā, kā saka, ka varētu saņemt par aptuveni četriem pieciem latiem vairāk, tas arī būs labi. Valdība darīja pareizi, ka vispirms indeksēja pensijas, kuras ir zemākas par 200 latiem. Minimālajai pensijai vispār vajadzētu būt ap 250 latu.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px