Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Pensijas vecums

Redakcija

Autors • 15.05.2012.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par valdības apstiprināto jauno koncepciju pensijas vecumu palielināt pakāpeniskāk, katru gadu, sākot ar 2013. gadu, – par 3 mēnešiem, tādējādi pensionēšanās 65 gadu slieksni sasniedzot 2025., nevis 2021. gadā, kā tas bija iecerēts iepriekš? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Aina: – Pensionēšanās vecumu vispār nevajadzētu palielināt, jo ir cilvēki, kas var strādāt ilgāk, bet ir arī tādi, kas veselības problēmu dēļ to nespēj. Un nav jau arī to darbavietu. Jauniem nav, kur strādāt, kur nu vēl veciem. Vajadzētu ņemt vērā arī to, ka vidējais dzīves līmenis Latvijā ir zemāks nekā citās valstīs.

Rīdziniece Lilita: – Droši vien valdībai nav citas izejas. Nav darba, un nav arī naudas, pie tam tās trūkst visā pasaulē. Pensijas vecumu gatavojas palielināt ne tikai Latvijā, bet arī daudzās citās valstīs. Ekonomistiem ir jārēķina, kas un kā jādara. Cilvēkiem, kurus tas skars, šis process nebūs viegls. Ko tas nozīmē, savulaik, „skrienot pakaļ" pensijas vecuma palielinājumam, esmu izbaudījusi arī pati.

Madonietis Viktors: – Es pagaidām neesmu pensijā, un, kā saprotu, tā ar katru gadu no manis vēl vairāk attālināsies. Pensijas vecumu, manuprāt, nevajadzētu palielināt: vīriešiem tas varētu būt 62 gadi, bet sievietes pensijā varētu doties jau 55-59 gadu vecumā.

Madonietis Gunārs: – Es neatbalstu pensijas vecuma palielināšanu. Ja nu tomēr bez tā nevar iztikt, tad jaunā koncepcija par pakāpeniskāku tā paaugstināšanu, protams, ir labāka. Es domāju, šim procesam ir jābūt izstieptākam. 65 gadi Latvijā jau vispār būtu pensionēšanās vecuma „griesti". Paskatieties, kāds ir vidējais cilvēka dzīves ilgums Madonā, it īpaši vīriešiem, tāpēc runāt par pensiju 70 gadu vecumā nedaudz tālākā nākotnē ir gandrīz tas pats, kā pateikt, ka tās nebūs vispār.

Uldis no Sarkaņu pagasta: – Man pensija vēl tikai būs, un tagad pat īsti vairs nezinu, kurā gadā to sagaidīšu. Manuprāt, 62 gadu vecums ir jau pietiekams, lai dotos pensijā, kur nu vēl 65 gadi. Bet neko darīt, kā valdība lems, tā arī būs.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px