Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: pensijas, pamatbudžets, sociālais budžets

Redakcija

Autors • 27.07.2011.

Burtu lielums

— Vai, jūsuprāt, būtu jāindeksē mazās pensijas (līdz 165 latiem), un kādus līdzekļus — valsts pamatbudžeta vai sociālā budžeta — šim mērķim izmantot? — vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.  

Sarmīte no Biksēres: — Pensijas noteikti vajag indeksēt, bet līdzekļi šim mērķim gan būtu jārod pamatbudžetā. Sociālajā budžetā jau tādas naudas nav. Turklāt pensijas reiz būs jāmaksā arī jaunākām paaudzēm, kaut gan ticība tam, ka tā notiks, ir maza. Es jau neticu vairs nevienam, arī nākamajai valdībai ne.

Madonietis Valdis: — Šai jautājumā izteikt savas domas man varbūt nevajadzētu, jo es nedzīvoju tikai no pensijas vien. Šoreiz vairāk esmu valdības pusē un saprotu tās nostāju — ja tās naudas nav, nebūtu prātīgi vēl vairāk tērēt to, kā tikpat kā nav. Tiem, kas Dombrovski lamā, es gribētu atbildēt ar to pašu. Kad tās ziepes bija savārītas, es nezinu, kas tagad Latvijā notiktu, ja šis puisis nebūtu uzradies… 

Guntis no Aronas pagasta: — Politikā cenšos nelīst, bet, cik noprotu, tas ir ļoti komplicēts jautājums. Es vairāk sliecos, ka pensijas tomēr vajadzētu indeksēt, jo daļa dzīvo zem iztikas minimuma. Taču ir daudz nianšu: vieni saņem 130 latu, citi vairāk; vieni visu mūžu ir strādājuši, turpretī citi —pļēgurojuši. 

Dace no Biksēres: — Tur jau ir tā lieta, ka ir jārēķinās ar to naudiņu, kas ir valsts pamatbudžetā un sociālajā budžetā. Ja tās nav, varbūt tad to nevajag darīt. Protams, es gribētu, lai manai mammai un tētim būtu lielāka pensija, bet ir jāņem vērā, kāds kopumā ir valsts finansiālais stāvoklis.
   
Dzintars no Ogres: — Es atbalstu pensiju indeksāciju. Mazās pensijas saņem cilvēki, no kuriem lielākā daļa visu mūžu ir godprātīgi strādājuši, bet tagad daudziem pat iztikas minimums nesanāk. Līdzekļi šim mērķim ir jāparedz no valsts pamatbudžeta. Citādi nākamajiem pensionāriem var pazust pat cerība saņemt pensijas. Es savos gados par to pat baidos domāt un runāt, jo šaubos, vai tad, kad pienāks pensijas gadi, tās vispār kāds maksās.  
 
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA un OĻĢERTS SKUJA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px