– Vai, jūsuprāt, ziema ir jau beigusies un varbūt jāsāk gatavoties pavasara darbiem? – vakar, kad lija kā pa Jāņiem, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Tālivaldis no Sarkaņiem: – Ziema vēl kādu laiku noteikti būs. Piedzīvosim gan salu, gan arī sniegu. Pavasaris būs vēls, bet pavasara darbiem var sākt palēnām gatavoties. Jau tagad regulāri apstaigāju mazdārziņu, kur vasarā audzējām visu ko. Tagad gan neko daudz nevajag, bet pašu izaudzētais tomēr ir labāks nekā veikalā nopirkts.
Armands no Stirnienes: – Izskatās, ka ziema iet uz beigām. Līst, sniega palicis pavisam maz. Droši vien kāds aukstums vēl uznāks, bet kārtīgas ziemas gan vairs nebūs. Tie, kas šoziem nav izslēpojušies, to vēl var pagūt izdarīt. Gan jau ir trases, kur sniegs vēl turas.
Zane no Varakļāniem: – Ziema, var teikt, ir jau beigusies. Varbūt martā vēl piedzīvosim salu, bet tas nebūs ilgstošs. Pavasaris tuvojas, un var sākt domāt arī par pavasara darbiem, kur un cik daudz sēt un stādīt. Mums ir dārzs, bet, piemēram, graudaugus audzējam arī lielākās platībās.
Dzintra no Lazdonas: – Vēl viss var būt, bet pamazām var sākt domāt arī par pavasara darbiem. Jāskatās, kā mainās laikapstākļi, un tad attiecīgi jārīkojas. Ap 20. martu varbūt būs jau silts laiks. Manuprāt, pavasaris šogad būs diezgan agrs.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
21.02.2017.