– Kā šogad ar pavasara darbiem – vai sakarā ar ažiotāžu veikalos neplānojat vairāk sēt un stādīt, lai nepieciešamo iespēju robežās izaudzētu paši? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Zina no Saikavas: – Es visu laiku audzēju tik, lai kartupeļi, sarkanās bietes, burkāni un citi dārzeņi veikalā nebūtu jāpērk, un arī ažiotāža, kas tagad ir novērojama un ļoti pārsteidz, tad neskartu. Nekas nemainīsies arī šopavasar. Sēsim, stādīsim –
kā parasti.
Madoniete Inese: – Gan jau viss nostāsies savās vietās. Beigsies ažiotāža, un veikalu plaukti atkal būs piepildīti. Turklāt vienam cilvēkam nemaz tik daudz nevajag. Gan jau varēs visu veikalā nopirkt. Katrā ziņā pārtikas noliktava katram mājās nav jāveido.
Aivars no Aronas pagasta: – Audzēšu to pašu un tādos pašos apjomos kā katru gadu. Tad jau redzēs, varbūt līdz sējas laikam ārkārtas situācija arī būs beigusies. Līdzīgi kā Ķīnā kādi trīsarpus četri mēneši paies, kamēr inficēšanās ar koronavīrusu ies mazumā, bet domāju, ka uz Jāņiem ugunskurus jau varēsim kurt un svinēt Līgo svētkus.
Vitālijs no Cesvaines novada: – Neko vairāk audzēt neplānoju. Es jau nevaru apēst visu to, kas man vēl ir pagrabā. Tāpēc visu darīšu kā katru gadu. Savām vajadzībām izaudzēšu kartupeļus, bietes un citus dārzeņus.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
18.03.2020.