– Vai jūs apmierina pašvaldību vēlēšanu rezultāti savā dzīvesvietā, dzimtajā pagastā, Rīgā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Gita no Biksēres: – Madonas novadā tie kopumā apmierina. Vienīgi cilvēki varēja būt aktīvāki. Atbalsts vecajiem bukiem nepārsteidz, pašvaldību darbā pieredzei tomēr ir liela nozīme. Turklāt domē ir ievēlēti arī jaunāka gadagājuma cilvēki, kā, piemēram, Agris Lungevičs. Savukārt „Vienotības" uzvara liecina par to, ka ir novērtēts līdz šim paveiktais. Priecē arī N. Ušakova panākumi Rīgā – pilsēta ir sakārtota, tai ir jauks, simpātisks vadītājs. Vienīgais, ko viņam var pārmest, ir balsojums par krievu valodu kā otru valsts valodu, bet savu valodu jau mēs visi kopā spējam nosargāt, kā to pārliecinoši pierādījām referendumā.
Jūlija no Praulienas: – Īstenībā es ar tiem vēl neesmu iepazinusies. Arī vēlēšanās nesanāca piedalīties, bet tam jau nav lielas nozīmes. Pēc vēlēšanām paiet viens mēnesis, paiet divi, bet visbiežāk tāpat nekas nemainās. Visvairāk neapmierina, ka vietējie zemnieki netiek atbalstīti.
Ingrīda no Ērgļu novada: – Ar vēlēšanu rezultātiem Ērgļos esmu apmierināta. Sekoju arī balsojumam Rīgā, kur uzvarēja „Saskaņas centrs", kas cilvēkus prot paņemt ar populistiskiem solījumiem, bet, vai Latvijai tas ir vajadzīgs, ir jautājums, kas, kā saka, paliek gaisā karājoties. Savukārt Nacionālās apvienības 2. vietu Rīgā vērtēju pozitīvi.
Madonietis Andrejs: – Īpaši neinteresējos, bet domē ievēlētajiem deputātiem novēlu – lai viss viņiem izdotos! Lielāka uzmanība, manuprāt, būtu jāpievērš darbu kvalitātei. Tiek piesaistīta liela Eiropas nauda, bet ne vienmēr tiek panākts vēlamais rezultāts, un tad ir jālabo nekvalitatīvi veiktie darbi.
Ineta no Mētrienas: – Esmu tikai aptuveni dzirdējusi, kuri saraksti ir ievēlēti. Tagad nopirku „Staru" un tos pētīšu. Tas ir ļoti labi, ka zemnieki ir ieguvuši tik lielu atbalstu, bet, ja vēlēšanās neuzvarētu A. Ceļapītera saraksts, kas tad notiktu: atteiktos no iepriekšējā un jaunie taisītu pa jaunam? Madona ir skaista, sakopta, vajag iesākto tikai turpināt. Arī rezultāti Rīgā nepārsteidz, tas bija gaidāms.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA