No 3. līdz 19. maijam Helsinkos un Stokholmā norisināsies pasaules čempionāts hokejā. Šodien, 30. aprīlī, tiks nosaukts Latvijas izlases sastāvs dalībai pasaules hokeja čempionātā, bet pirmo spēli mūsējie aizvadīs 4. maijā pret pagājušā gada čempionvienību Krieviju. – Vai jūs skatīsities pasaules hokeja čempionāta spēles, un vai Latvijai izdosies noturēties pasaules hokeja elites grupā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Edgars: – Ar hokeju es īpaši neaizraujos, bet uzmanību tam, kā nospēlējusi Latvijas izlase, gan pievēršu. Zinu, ka mūsējie pēdējā pārbaudes spēlē izbraukumā piekāpās Francijai. Domāju, ka čempionātā viss būs kārtībā, Latvijas izlasei izdosies noturēties elites grupā: mūsējie jau māk pārsteigt. Galvenais – laukumā vajag laist jaunos spēlētājus, lai jaunie cīnās un sevi parāda.
Edgars no Bērzaunes pagasta: – Es par hokeju maz interesējos, to vairāk skatās sieva Vija. Šad tad jau paskatos arī es, bet, kuru vietu izcīnīs Latvijas izlase, neņemos prognozēt. Pagaidām izskatās, ka komanda ir diezgan vāja, pārbaudes spēlēs ir piedzīvoti vairāki zaudējumi. Taču elites grupā mūsējiem gan izdosies noturēties.
Madonietis Vasīlijs: – Mani šī spēle maz interesē, un arī pasaules hokeja čempionātu es neskatos. Tam nav arī laika. Taču dēls gan hokeju skatās.
Ērglēnietis Jānis: – Diez vai varēšu atvēlēt tam laiku. Esmu diezgan noslogots, bet citādi jau labprāt paskatītos pasaules čempionātu. Taču vismaz ielūkošos TVNet, lai uzzinātu, kā Latvijas hokeja izlasei veiksies. Domāju, ka mūsējie uz kādu astoto vietu šajā čempionātā varētu tēmēt. Katrā ziņā elites grupā mūsējie paliks, citādi nemaz nevar būt.
Agris no Ošupes: – Pavasarī laukos skatīties hokeju zemniekiem nav laika. Labi, ja sanāk pasekot līdzi rezultātam. Protams, gribētos, lai Latvijas izlase arī turpmāk saglabātu vietu pasaules čempionāta A grupā.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA