– Vai esat ieplānojuši apmeklēt kādu Lāčplēša dienai vai Latvijas dzimšanas dienai veltītu pasākumu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Inga: – Jā, es kopā ar bērniem katru gadu 11. novembrī apmeklēju pasākumu Poruka ielā. Iededzam svecītes, pakavējamies pie ugunskura. Madona šajā dienā daudzu svecīšu gaismā izskatās ļoti skaista, jo svecītes tiek iedegtas arī citviet pilsētā. Savukārt 18. novembrī valsts svētku pasākumiem vairāk sekojam, skatoties televizoru.
Laura no Kusas: – Šad tad uz tiem aizejam, reizēm atbraucam arī uz Madonu. Skatāmies arī TV reportāžas no valsts svētku un piemiņas pasākumiem. Arī tas raisa svētku noskaņu.
Madoniete Līvija: – Es strādāju bērnudārzā „Priedīte", kur šajās dienās tiek rīkoti dažādi pasākumi un valsts svētku noskaņās izdekorētas grupiņas. Visapkārt bērnudārzam iedegsim svecītes. Noteikti aiziešu arī uz kādu pasākumu pilsētā.
Rihards no Varakļāniem: – Es mācos Madonas Valsts ģimnāzijā. 11. novembrī,
Lāčplēša dienā, dosimies lāpu gājienā uz Liseskalna kapiem, kur notiks piemiņas brīdis 1919. gada brīvības cīņās kritušajiem karavīriem. Savā ziņā esmu diezgan liels Latvijas patriots. Man ļoti patīk nēsāt latvju zīmes valsts karoga krāsās, tai skaitā arī sarkanbaltsarkano lentīti.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA