– Vai 18. novembrī – Latvijas 100. dzimšanas dienā – apmeklējāt kādu pasākumu vai galvenokārt skatījāties televīziju? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Cesvainiete Sanita: – Pie mums Cesvainē notika gan svētku balle, gan dažādi pasākumi. Galvenokārt gan skatījāmies raidījumus televīzijā, arī salūtu, kas šoreiz vairāk bija kā ugunsšovs.
Ilona no Bērzaunes pagasta: – 18. novembrī strādāju, līdz ar to pasākumos nepiedalījos, bet dažus svētkiem veltītos raidījumus noskatījos televīzijā. Salūts Rīgā bija skaists, vienīgi žēl tās lielās naudas, ko varēja izmantot arī citām lietām. Katrā ziņā varēja arī pieticīgāk. Nākamajos gados vajadzētu saņemties un redzēt visus, arī tos, kuriem tik labi neklājas. Noteikti jāpalielina medicīnisko pakalpojumu pieejamība. Tas nav normāli, ja piecgadīgam bērnam Rīgā pie bezmaksas zobārsta jāgaida 2 gadi.
Madonietis Aloizs: – Es skatījos tikai televīziju, taču raidījumu daudzveidība, tiešraides no valsts simtgades svinību vietām radīja svētku izjūtu. Man ļoti patika arī svētku salūts.
Madoniete Rita: – Patika prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna. Viņš tik labi iemācījies runāt, ka prieks klausīties. Gribētos, lai nākamajos gados no Latvijas vairs nebrauktu projām un visi tie, kuri aizbraukuši, atgrieztos. Tas ir gandrīz vai galvenais.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
21.11.2018.