– Vai jūs zināt, ka naktī uz svētdienu, 27. oktobri, pulksteņa rādītāji ir jāpagriež vienu stundu atpakaļ? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Agnese no Aronas pagasta: – Pulksteņa grozīšana man ļoti nepatīk. Nebūtu slikti, ja valdība reiz no tā atteiktos. Man vislabāk patīk pavasaris, kad mostas daba un ārā paliek gaišs. Vasaras laiks varētu būt visu gadu. Arī rudenī un ziemā būtu labāk, ja vakaros ilgāk būtu gaišs. Vismaz man vakaros patīk ilgāk padarboties. Krievija, kur pulksteņus vairs negroza, dara visgudrāk.
Madoniete Dzintra: – Pie tā ir jau pierasts, līdz ar to pulksteņu grozīšana divreiz gadā nekādas neērtības nesagādā, bet, ja vajadzētu izvēlēties, es būtu par vasaras laiku. Tas man patīk labāk.
Gunārs no Sarkaņiem: – Tas sen ir jau apnicis. Man labāk patiktu, ja visu gadu būtu vasaras laiks, kad vakari ir garāki un vairāk var padarīt. Tā pulksteņu grozīšana vienreiz būtu jāizbeidz. Šī iemesla dēļ gan nekāds pārpratums nav radies, jo vakarā pirms pulksteņu grozīšanas par to informē televīzija un radio.
Rolands no Ļaudonas: – Jā, es kalendārā par to izlasīju. To it kā vienmēr esmu atcerējies, līdz ar to nav gadījies kaut ko nokavēt vai ierasties par ātru. Pavasaros pulksteņu grozīšanu izjūtu vairāk, kad rītos ir grūtāk piecelties, bet pāreja uz ziemas laiku zināmā mērā vēsta, ka ziema vairs nav aiz kalniem. Es gaidu ziemu, gaidu sniegu, jo man ļoti patīk slēpot.
Madonietis Oļegs: – Es to principā zinu, bet mani tas nekādi neietekmē un itin nemaz netraucē. Man ir savi ritmi, uz darbu arī nav jāiet, līdz ar to nav svarīgi, kādu laiku – vasaras vai ziemas – rāda pulkstenis. Kad pamostos, tad arī ceļos, brokastoju un izeju pastaigāties.
Madonietis Romāns: – Es tam neredzu jēgu. Ja mēs varbūt gribam ietaupīt elektroenerģiju, tad „Latvenergo", gluži pretēji, vēlas to vairāk pārdot. Viņiem tā ir peļņas lieta. Man pašam labāk patīk vasaras laiks, kad vakari ir gaišāki.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA