– Vai jūs daudzo ziņu klāstā saistībā ar jauno vīrusu „Covid-19" esat pamanījuši vēsti, ka svētdien, 29. martā, pulksten 3 (naktī uz svētdienu) Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Rīdziniece Nanija: – To es zinu, bet mani tas neietekmē. Varbūt pirmajā reizē pēc pārejas uz vasaras laiku tas, ka jāceļas stundu agrāk, ir jūtams, bet pēc tam viss ieiet savos ritmos.
Barkaviete Sintija: – Šo ziņu neesmu palaidusi garām. Es esmu par vasaras laiku, to, ka uz ziemas laiku nemaz nevajadzētu pāriet. Katrā ziņā no sezonālās laika maiņas, par ko tik daudzus gadus spriež Eiropas Savienība, vajadzētu atteikties.
Maija no Meirāniem: – Man labāk patīk vasaras laiks. Tad ilgāk vakaros ir gaišs un var vairāk dārzā padarīt. Pa šiem daudzajiem gadiem, kopš tika ieviests vasaras laiks, ne reizi nav arī gadījies kāds misēklis – neko neesmu nokavējusi un nekur par agru neesmu aizgājusi, jo pulkstenis vienmēr tiek pagriezts iepriekš, pirms gulētiešanas.
Madonietis Jurijs: – Visvairāk patiktu, ja tas būtu pēdējoreiz. Cerams, ka tomēr pienāks brīdis, kad pulkstenis vairs divreiz gadā nebūs jāgroza. Nav arī tik svarīgi, kuru laiku izvēlētos – ziemas vai vasaras, jo Latvijā dienas ilgums ir pietiekams. Galvenais, lai šāda sezonāla laika maiņa tiktu pārtraukta.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
25.03.2020.