– Vai jūs esat jau sagatavojušies pārejai uz eiro – iegādājušies eiro monētu sākumkomplektu, visi naudas uzkrājumi, ja tādi ir, ieskaitīti bankas kontā, vai varbūt jaunā gada pirmajās divās nedēļās vēl izmantosit iespēju tērēt latus? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Viktors: – Es jau tam esmu gatavs apmēram gadu. Nebūs nekādu problēmu. Un man nav arī tik daudz naudas, lai to neiztērētu. Cik latu būs, tos visus jau varēs iztērēt pirms gadumijas – nāk taču Ziemassvētki, Jaunais gads, arī dāvanas būs jāpērk. Turklāt pirmajās divās nedēļās varēs izmantot arī latus. Un galu galā – kādu laiku var iztikt arī ar sausiņiem…
Madoniete Valda: – Eiro ieviešana nenāk kā pārsteigums, tai bija iespējams laikus sagatavoties. Arī savu veikalu pirmajās divās nedēļās, kamēr būs jāpieņem arī lati, ciet nevēršu, tas strādās. Es neesmu par eiro ieviešanu, bet ar šo valūtu strādāju jau vismaz gadus trīs.
Madoniete Anita: – Teikšu godīgi – tā īsti par to vēl neesmu domājusi. Gan jau viss notiks pats par sevi. Patlaban visas domas ir pievērstas Ziemassvētkiem, Jēzus dzimšanai – tas šobrīd ir pats svarīgākais. Materiālās lietas man vienmēr ir otrajā plānā. Nāks tuvāk eiro ieviešana, tad par to domāšu. Protams, uz pašu pēdējo brīdi – Jaungada nakti – to neatstāšu.
Madonietis Oskars: – Eiro monētu sākumkomplektu neesmu iegādājies. Domāju, ka spēšu pielāgoties tai situācijai, kas būs gada sākumā, pārejot uz eiro. Jau tagad pārsvarā darbojos ar bezskaidras naudas norēķiniem, līdz ar to lati kontā automātiski tiks konvertēti eiro. Es piederu pie tiem, kas atbalsta Latvijas pievienošanos eirozonai.
Madoniete Sintija: – Man vismaz pagaidām nav tādas domas iegādāties eiro monētu sākumkomplektu. Es izmantoju bezskaidras naudas norēķinus, līdz ar to visi lati kartē automātiski pārvērtīsies par latiem. Latu uzkrājumu man nav, vienīgi esmu sakrājusi īpašo latu kolekciju.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA