– Kādas ir jūsu domas par obligāto sociālo iemaksu veikšanu no minimālās algas arī tad, ja darbinieks nestrādā pilnu slodzi? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Spodris: – Nepilnu slodzi strādājošajiem tas droši vien nāks par labu – sociāli būs vairāk aizsargāti, kaut gan ne uz kādām lielām sociālajām garantijām no minimālās algas nevar cerēt. Algām vajadzētu būt daudz lielākām, un tās, ieskaitot nodokļus, būtu jāmaksā oficiāli.
Madonietis Dzintars: – Vismaz no minimālās algas sociālās iemaksas jau būtu jāmaksā. Taču arī minimālo algu vajadzēja palielināt vairāk, nevis tikai par 10 eiro.
Madoniete Maija: – Tā ir nūja ar diviem galiem. Ja strādājošais strādā pilnu slodzi un viņam arī sociālās iemaksas tiek maksātas no visas algas, tas, protams, ir labi. Taču ir tik ļoti daudz darbu, kur pilna slodze reāli nesanāk. Un ja tagad sociālās iemaksas būs jāmaksā arī no tās algas daļas, kas nemaz netiek maksāta, tad darba devējam tas būs nepamatots slogs. Manuprāt, tas tomēr nav līdz galam izsvērts lēmums.
Madoniete Daiga: – Esmu par to lasījusi, komentāri ir ļoti dažādi, bet tik ļoti tajā neesmu iedziļinājusies, lai viennozīmīgi pateiktu, ka tas ir labi vai slikti. Vairāk uztrauc, ka Latvijā ļoti daudzi strādā par minimālo algu un ka tā nākamgad tiek palielināta tikai par 10 eiro, bet tieši par to būtu jādomā, lai uzlabotu dzīves apstākļus lielai daļai iedzīvotāju.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
29.11.2016.