– Ko jūs novēlētu jaunievēlētajai 13. Saeimai? – vakar, dienu pirms 13. Saeimas pirmās sēdes, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Lilija: – Kritisku domāšanu, sākumā lai padomā par valsti, Latviju un tikai pēc tam par citām lietām. Varbūt lai padomā arī par to, ka „sarkanās līnijas" bieži vien traucē valsts attīstībai. Arī prezidijā pietiktu ar piecu partiju pārstāvjiem, jo sadrumstalotība jau tā ir liela. Atcerēsimies, ka sadrumstalotība bija tā, kas noveda līdz Kārļa Ulmaņa valsts apvērsumam 1934. gadā.
Līga no Lubānas: – Strādāt visas tautas labā! Prezidija skaitlisko sastāvu nevajadzētu mainīt. Lai tas, tāpat kā līdz šim, darbotos piecu cilvēku sastāvā un prezidijā būtu pārstāvētas vēlētāju lielāko atbalstu guvušās partijas, tās, kuras Latvijas labā dara vairāk.
Bruno no Cesvaines: – Godā turēt tautas garīgo mantojumu, tradīcijas, nacionālās vērtības! Kā kultūras darbinieks un pašdarbības dalībnieks es visnotaļ pozitīvi vērtēju līdzšinējās kultūras ministres Daces Melbārdes paveikto, tāpat ļoti labas atsauksmes esmu dzirdējis arī no kolēģiem. Viņa arī turpmāk varētu veikt kultūras ministres pienākumus.
Ilga no Sausnējas: – Jaunas domas, jaunas idejas, prasīt lielāku atbildību no katra un nedarīt to slikto, ko vecie darīja! Arī Saeimas Prezidija skaitlisko sastāvu nevajadzētu palielināt.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
06.11.2018.