Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: nodokļu maksāšana un valsts apmaksātā plānveida ārstēšana

Redakcija

Autors • 02.11.2011.

Burtu lielums

Vai jūs atbalstāt veselības ministres Ingrīdas Circenes ieceri sasaistīt nodokļu maksāšanu ar valsts apmaksāto plānveida ārstēšanu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Vilis: – Man jau I. Circenes darbība, kad par veselības ministri viņa kļuva pirmo reizi, nebija pa prātam, un arī tagad, ieraugot viņas vārdu jaunās valdības sastāvā, biju vīlies. Un arī šī ideja vairāk atgādina izspiešanu, jo tāpēc jau medicīniskie pakalpojumi nekļūs lētāki, cietēji tāpat būs vienkāršie cilvēki. Katrā ziņā ticības man nav.

Aļģis no Sarkaņiem: – Es domāju, ka tādā veidā nodokļu maksātāju skaitu varētu palielināt, jo tas, kas nodokļus nemaksā vispār, nevarētu pretendēt uz valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību, bet diez vai strādājošie tā būtu ar mieru un droši vien rosinātu savu darba devēju maksāt nodokļus. Jau daļēji apmaksātā ārstēšana ir ļoti dārgs pakalpojums, bet, ja par to būs jāmaksā pilnā apmērā, tad to vispār nevarēs atļauties.

Jānis no Aronas pagasta: – Šī ideja man gan nepatīk. Pašu tā neskars, jo esmu pensionārs, un, cik var noprast, pensionārus, pat ja šis priekšlikums tiks īstenots, izmaiņas neskars. Diemžēl medicīniskie pakalpojumi mūsu valstī ir dārgi, un daudz maksā arī labas zāles.

Sandra no Mārcienas: – Es strādāju, saņemu algu, un viss ir oficiāli. Darba devējs par mani maksā nodokļus, mani priekšnieki ir godprātīgi, neko sliktu es nevaru teikt. To, vai šī ideja sasniegs izvirzīto mērķi, gan ir grūti pateikt. Kamēr tas nav ieviests dzīvē, nekad nevar zināt, kas no tā visa iznāks un kam tas nāks par labu.

Vija no Madonas: – Es uzskatu, ka mums Latvijas valsts vairs nav. Ja ir valsts, tad tā rūpējas par saviem iedzīvotājiem, bet mums tagad ir jāziedo zupas virtuvēm, veco cilvēku aprūpei, slimo bērnu ārstēšanai. Visam ir jāziedo, bet tas viss, tai skaitā veselības aprūpe, manuprāt, būtu jāno-drošina valstij. Arī simts deputāti mums nav vajadzīgi, pilnīgi pietiktu ar 50. Skaitam jau nav nozīmes, ja jābalso atkarībā no tā, kā tiek pacelts īkšķis.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px