– Vai jūs atbalstāt nodevas ieviešanu par radio klausīšanos darbavietā, sabiedriskajā transportā, lielveikalos un citās publiskajās vietās? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Valdis no Mētrienas: – Tā gan ir absurda ideja, un ne jau pirmā mūsu valstī. Absurdas idejas rodas tik bieži, ka tām ir grūti izsekot. Tālāk jau īstenībā nav, kur iet. Radio taču klausās daudzi, tas ir publiski pieejams, līdz ar to nesaskatu nekādu autortiesību pārkāpumu. Radiostacijas par mūzikas pārraidīšanu taču maksā. Tad jau drīz būs jāmaksā arī par to, ka elpojam, varbūt arī tam tiks noteiktas kvotas…
Cesvainietis Uldis: – Ja jau par radio klausīšanos grib uzlikt papildu maksu, kāpēc ar nodokli neaplikt arī putniņu dziedāšanu palikušajos krūmos, jo meži faktiski ir jau izcirsti? Māksliniekiem, kas rada mūziku, jaunas dziesmas, no vienas puses, derētu papildus iedot vēl kādu naudiņu, bet – no otras puses – no kā lai to paprasa? Vispirms vajadzētu panākt, lai cilvēkiem būtu iespēja strādāt uzņēmumos, nevis pelnīt tikai uz kaut kādu nodokļu administrēšanu, pārbaužu veikšanu utt., kas nerada jaunas materiālas vērtības. Ja man būtu teikšana, es daudz ko izdarītu tā, kā Lukašenko Baltkrievijā, kur tiek attīstīta vietējā rūpniecība, bet mēs viņu tikai ņemam un aprejam.
Vadims no Varakļāniem: – Par šo ieceri esmu dzirdējis, bet, manuprāt, bez tā varētu iztikt. Tad jau drīzāk mūziķi lielāku autoratlīdzību var prasīt no raidorganizācijām, kam ir iespēja vairāk nopelnīt, pārraidot reklāmas. Es radio klausos, mašīnā tas skan visu laiku.
Antons no Dzelzavas: – Protams, šādas maksas ieviešanu vajadzētu atlikt. Jau tā dzīve ir nomākta, drūma, un, ja vēl nevarēsim radio klausīties, kā tad vispār jutīsimies? Tas būtu galīgi garām. Diezgan grūti iedomāties, ka, piemēram, braucot autobusā, neskanēs radio.
Zane no Liezēres: – Es domāju, ka šādu maksu nevajadzētu ieviest. Es radio klausos diezgan bieži, tai skaitā braucot arī autobusā uz Rīgu. Man patīk, ja fonā skan mūzika.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA