– Kādas ir jūsu domas par neveselīgas pārtikas tirdzniecības aizliegumu skolu kafejnīcās, to, ka no 1. janvāra tur vairs nedrīkst pārdot bulciņas, konfektes un citus kārumus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Vita no Jaunkalsnavas: – Tas, kādu pārtiku bērns lieto, vairāk ir atkarīgs no ģimenes. Ja mājās bērns būs pieradis pie bulciņām, čipsiem vai kolas, diez vai skola spēs ko mainīt.
Laima no Kusas: – Noteiktie aizliegumi ir nedaudz pārspīlēti. Vēl ir daudz neskaidrību. Es strādāju skolas ēdnīcā. Pasūtot produktus, neesam pilnībā pārliecināti, vai tie arī tagad atbilst jaunajiem noteikumiem. Vienīgi par „Rēzeknes gaļas kombināta" ražojumiem varam būt pilnīgi droši.
Madoniete Laura: – Pie veselīga uztura bērns vispirms jāpieradina ģimenē, un pēc tam tas jāturpina skolā. Bulciņas skolās nav jātirgo, labāk lai skolēni ēd burkānus, citus veselīgus dārzeņus un salātus. Bet ja bērns tik ļoti grib to bulciņu, tad labāk kādu reizi to mājās kopā ar mammu izcept pašiem, nevis tās lietot ikdienā.
Vineta no Sauleskalna: – Ierobežojumus es vērtēju pozitīvi. Bulciņas un citi miltus saturošie produkti bērniem nav veselīgi, it sevišķi ņemot vērā noslieci uz aptaukošanos, kā arī to, ka bērni mūsdienās maz nodarbojas ar sportu. Kad es mācījos, mums skolā nebija kafejnīcu, bet sabalansētas pusdienas nodrošināja ēdnīca.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA