Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Neo tiesas lēmums

Redakcija

Autors • 10.06.2014.

Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa attaisnoja LU pētnieku Ilmāru Poikānu jeb Neo, kas tika apsūdzēts par datu lejupielādi no VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS). Tiesas debatēs prokurore bija lūgusi piespriest viņam 280 stundu piespiedu darba, bet, kā pēc tiesas atzina I. Poikāns, „arī viena stunda sabiedriskajos darbos šajā gadījumā būtu par daudz".

– Kādas ir jūsu domas par tiesas lēmumu – vai taisnība ir uzvarējusi, vai varbūt Neo tomēr bija pelnījis sodu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Vizbulīte no Aronas pagasta: – Tiesa, attaisnojot Neo, rīkojās pilnīgi pareizi. No tā, ko viņš darīja zināmu sabiedrībai, nekas nav slēpjams. Vienreiz mums valstī ir jābūt atklātiem! VID pašam vajadzēja pamanīt un novērst „caurumus" EDS, lai citi tik viegli nevarētu piekļūt šai informācijai. Īstenībā es nebiju simtprocentīgi pārliecināta, ka tiesa pieņems tieši šādu lēmumu.

Larisa no Bērzaunes: – Kāpēc gan būtu jāsoda Neo, ja pats VID nebija nodrošinājis pietiekami drošu EDS aizsardzību? Tiesas spriedums nepārsteidza, jo tas ir loģisks. Pozitīvi ir arī tas, ka tagad valsts amatpersonu atalgojums ir publiski pieejams.

Leona no Vecsaikavas: – Tiesa ir spriedusi taisnīgi. Tas ir labi, ka Neo ir attaisnots. Attaisnojošs spriedums mani nepārsteidz, es tādu to gaidīju. Būtībā Neo jau izdarīja labu darbu. Valsts amatpersonām pašām vajadzēja izdomāt, ka atalgojums ir jāpublisko. Valsts institūcijām labāk ir jārūpējas arī par datu aizsardzību.

Aina no Degumniekiem: – Neo neko sliktu nebija izdarījis, tāpēc arī sodu nebija pelnījis. Attaisnojošs tiesas spriedums ir tikai loģisks. Pateicoties viņam, mēs tagad zinām, cik īsti saņem valsts amatpersonas. Tas taču nav nekas slēpjams.

Madonietis Alfons: – Loģisks un taisnīgs tiesas spriedums! Nav ko ierēdņiem slēpt savas algas, un par godīgi nopelnītu algu arī nebūtu jākaunas. Arī datu sistēmām vajadzētu būt tādām, lai pat hakeri nespētu tās uzlauzt, nevis ar „caurumiem", kad lejupielādēt informāciju iespējams, pat neuzlaužot sistēmu, kā to izdarīja Neo.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px