– Vai jūs atbalstāt priekšlikumu par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim-dzīvesvietai (portālā manabalss.lv savākts jau vairāk nekā 10 000 parakstu)? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Kaspars no Sarkaņu pagasta: – Tas jau būtu superīgi! Katrā ziņā es to atbalstu. Protams, tie, kam ir daudz īpašumu, šo nodokli var atļauties maksāt. Bet ja ģimenei ar bērniem tas ir vienīgais īpašums, es domāju, ka daudzi būtu priecīgi, ja tas tiktu atcelts. Viena mājiņa vai dzīvoklis taču peļņu nenes.
Madonietis Aivars: – To vajag atcelt. Met naudu budžetā, cik gribi, tāpat visus caurumus tajā neaizlāpīsi. Es domāju, ka vienmēr pat nav jāsalīdzina ar to, kā ir Eiropā. Katrai valstij ir sava specifika un atšķirīgs iedzīvotāju ienākumu līmenis. Eiropā nekad nesapratīs, kā, teiksim, var izdzīvot ar 100 vai 150 eiro pensiju mēnesī.
Zigmunds no Vestienas: – Tas atvieglotu dzīvi. Katru gadu maksājam nodokli par māju, zemi. Nebūtu slikti, ja nodokli vienīgajam īpašumam vismaz samazinātu.
Guntis no Rīgas: – Tas nav pārāk liels, bet labāk jau būtu, ja šis nodoklis tiktu atcelts. Ar pensiju ir tā, kā ir. Daudziem ir jādzīvo taupīgi, lai visus maksājumus varētu nomaksāt.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA