Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: neapliekamais minimums

Redakcija

Autors • 11.08.2020.

Burtu lielums

Valdībā šobrīd norisinās diskusijas par nodokļu reformu. Jaunā konservatīvā partija, piemēram, ierosina līdz 500 eiro celt neapliekamo minimumu, kas patlaban ir 300 eiro. – Cik lielam, jūsuprāt, vajadzētu būt neapliekamajam minimumam? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Aldis no Kalsnavas: – Nav ne jausmas, bet minimālās algas apmērā tā kā vajadzētu. 500 eiro – tas noteikti būtu normāli. Cilvēki būtu apmierināti; lai gan mani pašu tas īpaši neskar.

Dzintra no Mazozoliem: – Palielināt jau mums daudz ko vajag, tajā skaitā arī neapliekamo minimumu. Būtu labi, ja vismaz minimālo algu ar nodokļiem neapliktu. Un – kas ir svarīgi – pensijām nodokli vajadzētu noņemt. Cilvēki visu mūžu ir nodokļus maksājuši, vēl viņiem vecumdienās no pensijas atvelk. Tas nav pareizi.

Lāsma no Jēkabpils: – Tiešām nezinu, bet vajadzētu to noteikt vismaz minimālās algas robežās. Piekrītu – 500 būtu ļoti labi. Protams, arī tas, ka ar ienākuma nodokli apliek pensijas, nav pareizi. Tā jau grūta iztikšana un vēl to pašu mazumiņu apliek ar nodokli.

Valija no Madonas: – Zinu, ka šobrīd tie ir 300 eiro. Viennozīmīgi, vismaz līdz minimālajai algai vajadzētu paaugstināt. 500 eiro – tas būtu diezgan normāli, jo, kļūstot vecākiem, daudz līdzekļu aiziet arī zālēm, ne tikai pārtikai un pakalpojumu apmaksai. Jāvēl sekmes, lai viņi tur valdībā vienojas.

Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE


12.08.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px