– Vai piekrītat Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža šonedēļ televīzijā paustajam, ka, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, nākotnē varētu palielināt naudas sodu par braukšanas ātruma pārsniegšanu? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem autovadītājiem.
Inga no Cesvaines: – Es braucu prātīgi, un mani tas neietekmē, bet uzskatu, ka tas ir pareizi un sodus vajag palielināt, jo uz ceļiem notiek tik daudz nelaimes gadījumu. Citādāk laikam cilvēki nesaprot – vienīgi, ja ķeras pie naudas maciņa. Man pašai ir jau teju 20 gadu autovadītāja stāžs, un es vienmēr esmu piedomājusi par atļauto braukšanas ātrumu.
Ineta no Ļaudonas: – Pašai sodu par ātruma pārkāpšanu nav bijis, tā ka gluži personiski mani, es ceru, tas neskars. Bet tiem, kuri brauc, neuzņemoties atbildību, varbūt tas liktu padomāt. Pats traģiskākais jau ir tas, ka no šādas pārgalvīgas braukšanas cieš nevainīgi cilvēki. Taču, no otras puses, sodīšana ir tāds slidens jēdziens. Sods ne vienmēr var sasniegt to pozitīvo rezultātu. Ir varbūt lietas, kas uzrunā daudz efektīvāk. Par to vajadzētu padomāt.
Juris no Rīgas: – Es pilnīgi tam piekrītu, jo ir, kas brauc ar 150-160 kilometru ātrumu, un viņi rada bīstamību ne tikai sev, bet arī citiem. Man pašam ir 15 gadu pieredze autovadīšanā, un es vienmēr cenšos ievērot atļauto braukšanas ātrumu. Manuprāt, kad uz ceļiem atgriezīsies radari, situācija kļūs normālāka.
Kaspars no Ļaudonas: – Manuprāt, sodi jau tāpat ir lieli, un ne jau ar sodiem vien var piespiest cilvēkus kļūt apdomīgākiem. Bet pārgalvīgu braucēju tiešām netrūkst. Man pašam autovadītāja apliecība ir trīs gadus, un es cenšos braukt piesardzīgi un ievērot atļauto braukšanas ātrumu.
Aivars no Alūksnes: – Es piekrītu, ka sodu varētu arī palielināt. Man gan pašam autovadītāja stāžs ir tikai gadu, taču, kā esmu novērojis, agresīvu braucēju uz ceļiem netrūkst, un tas apdraud pārējos.
Aptauju veica
BAIBA MIGLONE