– Kuri no iecerētajiem pasākumiem nākamā gada budžetā (minimālās algas un neapliekamā minimuma palielināšana, ienākuma nodokļa samazināšana) iepriecina, bet kuri satrauc visvairāk? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Edmunds: – Nu ko citu Dombrovskis lai dara, no kurienes viņš lai to naudu ņem? Cik saprotu, pensijas neaiztiks, ja nu vienīgi lielās pensijas. Taču tām varbūt reiz pat vajadzētu pieķerties klāt. Tas nav taisnīgi, ka vieni saņem tūkstošus, bet citiem, kas godīgi ir nostrādājuši visu mūžu, pat divi simti nesanāk. Man liekas, Dombrovskis ir labs premjers. Vismaz nezog.
Vitolds no Ērgļiem:
– Nekas labs tautai nebūs. Minimālo algu gan grib palielināt, bet kas šodienas apstākļos ir 20 latu? Tā vienkārši ir tautas mānīšana. Valdībai pašai ir jāstrādā labāk, nevar paļauties tikai uz uzņēmējiem. Ir ne tikai jāiekasē nodokļi, bet arī jārada labvēlīgi nosacījumi jaunu darba vietu veidošanai.
Iveta no Ērgļiem: – Kaut kas jau tiks samazināts, taču tas neatsver iecerētos palielinājumus. Būtiski grib palielināt transporta nodevu, pie tam papildus iekasēto naudu nenovirzot ceļu labošanai. Taču paskatieties, kādā stāvoklī ir ceļi! Arī PVN palielināšana negatīvi ietekmēs mūsu dzīvi un izraisīs ķēdes reakciju. Es atbalstītu pazeminātā PVN noteikšanu pārtikas produktiem. Savukārt lielāku nodokli varētu uzlikt saldinātajiem dzērieniem, modificētajai pārtikai.
Anita no Lubānas: – Dzīve jau nepaliks vieglāka. To pielikto vienu procentu PVN vēl jau kaut kā pārdzīvosim, galvenais, lai tikai nesamazina līdzekļus veselības nozarei. Negatīvi ģimenes budžetu iespaidos arī samazinātās likmes atcelšana iedzīvotāju maksājumiem par elektrību. Būtu labi, ja mazāku nodokli noteiktu maizei, pienam.
Ritvars no Jāņukalna: – Kungi jau izdomā, kā palielināt ieņēmumus budžetā, bet nabaga cilvēkam taču arī vajag izdzīvot. Biezie jau to tā neizjutīs, bet nabagajiem pa kabatu sitīs gan PVN palielināšana elektrībai, gan mājokļa nodokļa pieaugums. Nekādā gadījumā nevajadzētu samazināt finansējumu veselības nozarei, kompensējamajām zālēm, un tik strauji nebūtu jāceļ arī transporta nodeva. Mūsu domas gan kungiem, kā saka, ir pie vienas vietas…
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA