Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Nākamā gada budžets

Redakcija

Autors • 07.11.2011.

Burtu lielums

Kurās nozarēs, konsolidējot nākamā gada budžetu, jūsuprāt, jostu ir iespējams savilkt ciešāk, bet kurās – ne? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Lubānietis Imants: – Beidzot vajadzētu optimizēt valdības darbu, pārskatīt aģentūru darbību, pie tam ne formāli, bet pēc būtības. Kā piemēru minēšu medicīnu, kur kādreiz bija divas aģentūras – viena, kas sadala līdzekļus, otra – kas kontrolē izlietotos līdzekļus, katrā pa 150 cilvēku. Tās it kā apvienoja, bet nevienu štata vienību nesamazināja. Otrs – vajadzētu ciešāk pakontrolēt valsts institūcijas, lai nebūtu tā, ka katrs, kā svētdien redzējām TV, ar piešķirto naudu iekšienē varētu rīkoties pēc savas noteiktās kārtības. Un, treškārt, vajadzētu pievērsties rūpniecības attīstībai, tad budžetu nevajadzēs konsolidēt.

Normunds no Vestienas: – Varētu samazināt ministriju skaitu, bet Saeimas sastāvu varētu samazināt uz pusi. Nobalsot jau var arī 50 deputāti. Pašvaldībām budžets ir būtiski samazināts iepriekšējos gados, tāpēc šoreiz tās nebūtu jāaiztiek. Arī sociālo budžetu nevajadzētu samazināt.

Sarmīte no Ērgļiem: – Pašvaldības jau tā ir apdalītas, tāpēc uz to rēķina budžetu nevajadzētu konsolidēt, tāpat arī sociālajā sfērā līdzekļi nebūtu jāsamazina. Tā vietā būtu jāizvērtē, kā kopumā tiek tērēta budžeta nauda. Savulaik es strādāju pie e-parakstu programmas ieviešanas, taču tas izrādījās nevajadzīgi, viss stāv atvilktnēs, bet tam visā valstī droši vien tika iztērēta liela nauda. Tas ir tikai viens piemērs, bet tādu lietu, kas līdz galam nav pārdomātas, valstī ir daudz.

Viesturs no Bērzaunes: – Tēriņi ir jāpārskata visās nozarēs, tai skaitā sociālajā jomā, vai visiem pamatoti tiek piešķirti pabalsti, lai nebūtu tā, ka tos saņem cilvēki, kas faktiski strādā. Ieekonomēt var visās jomās, un pašvaldības nav izņēmums.

Madoniete Velta: – Galvenais, lai neaiztiek pensijas – lai neliek klāt, bet arī nost neņem. Arī jaunajām ģimenēm ir jāpalīdz, tāpat bezdarbniekiem jāsaglabā pabalsti, jo darba taču nav. Lai paši sev ņem nost, jo mēs sitamies kā pliki pa nātrēm, bet viņi lepni dzīvo.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px